Mąż jest po covidzie przeszedł dwa zapalenia płuc i po leczeniu antybiotykiem nawabil się bakterii w

5 odpowiedzi
Mąż jest po covidzie przeszedł dwa zapalenia płuc i po leczeniu antybiotykiem nawabil się bakterii w szpitalu clostridium difficile od 35 dni ma biegunkę jest już w domu i niby miało być lepiej ale nie jest .ma też chorobę onkologiczna .podaje smecte ale od czterech dni nic to nie daje .co mam robić ???
Powinna Pani zgłosić do dietetyka klinicznego, który ułożyłby odpowiednie żywienie. Podała Pani niestety zbyt mało informacji, ale na pewno włączyłabym probiotyk Sanprobi IBS z rana jak i Sanprobi Barrier na wieczór po kapsułce przez minimum 2 msc. Jeśli miałabym coś więcej pomóc zapraszam na wizytę do gabinetu, jeśli jest Pani z Bydgoszczy lub umówienie się na konsultację on line, jeśli nie jest Pani z Bydgoszczy, pomogę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sugerowałabym zdecydowanie pilny kontakt z lekarzem prowadzącym, gdyż sytuacja jest bardziej złożona. Same działania zapobiegające biegunkom w takiej sytuacji mogą nie wystarczyć. Jakakolwiek ingerencja w postaci zmiany leków musi być podjęta przez lekarza biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i dotychczasowe leczenie.
Najważniejszym jest, aby nie doszło do odwodnienia, wiec mąż powinien przyjmować min 1,5l wody dziennie. Może to być woda lekko osłodzona i osolona czarna herbata lub woda wysoko mineralizowana (bez gazu). Proszę całkowicie wyłączyć produkty rozwalniające (suszone owoce, kawa, kompoty owocowe, soki owocowe, zielona herbata, dodatki ksylitolu itp.)
Dieta powinna być lekkostrawna – unikamy produktów pełnoziarnistych, surowych warzyw i owoców, orzechów, nasion, potraw o działaniu wzdymającym, potraw o dużej zawartości tłuszczu (kiełbasy, pasztety, parówki, tłuste sery). Proszę unikać skoncentrowanych źródeł cukru (miód, biały cukier, dżemy, soki).
Proszę spróbować produktów o działaniu zapierającym: zielone banany (nie mogą być bardzo dojrzałe), ryż biały rozgotowany, pieczone jabłko bez gniazd nasiennych i skórki, pszenne pieczywo, suchary, biszkopty.
To wszystko sa dzialania wspierające. Konsultacja z lekarzem jest wg mnie niezbędna.
Dzień dobry, sugeruję pilna konsultację z lekarzem oraz dietetykiem klinicznym. Natychmiast powinna być wdrożona probiotykoterapia oraz środki łagodzące, zwłaszcza jeśli będzie stosowana antybiotykoterapia w przypadku zakażenia bakteryjnego. Żywienie powinno być całkowicie łatwostrawne z ograniczaniem produktów, które zawierają cukry. Zapraszam na konsultację lub konsultację online.
Clostridium difficile (C. difficile) jest bakterią, która może powodować poważne biegunki, szczególnie po leczeniu antybiotykami, które zaburzają normalną florę bakteryjną jelit. Zalecam Testy laboratoryjne badania stolca w celu potwierdzenia obecności toksyn C. difficile. Długotrwała biegunka może prowadzić do odwodnienia. Ważne jest, aby mąż pił dużo płynów, takich jak woda, elektrolity lub doustne płyny nawadniające, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. łagodna dieta: Wprowadź łagodną dietę, która może obejmować buliony, kleiki ryżowe, gotowane ziemniaki, banany i pieczone jabłka. Unikaj produktów mlecznych, tłustych, pikantnych oraz surowych warzyw i owoców. Silne odwodnienie: Objawy takie jak suchość w ustach, niskie ciśnienie krwi, zmniejszone oddawanie moczu, zawroty głowy.
Wysoka gorączka. Krew w stolcu. Silne bóle brzucha. Pogorszenie stanu ogólnego.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Proponuję zgłosić się do lekarza, który zalecił antybiotykoterapię lub do lekarza onkologa prowadzącego leczenie choroby onkologicznej. Niestety leczenie przeciwnowotworowe oraz wcześniejsze stosowanie antybiotyków to jedne z głównych czynników wzrostu ryzyka zakażenia tą bakterią i cięższego przebiegu choroby. Tak długo występująca biegunka jest niepokojąca i sama modyfikacja diety to może być za mało aby zahamować objawy. Przy określaniu zaleceń dietetycznych dobrze mieć wiedzę na temat typu choroby onkologicznej Pani męża oraz innych chorób – aby to również uwzględnić. Na ten moment najważniejsze, aby nie doprowadzić do odwodnienia – mąż powinien pić dużo płynów (woda, elektrolity dostępne w aptece). Można rozważyć też wprowadzenie tzw. nutridrinków, aby wzmocnić organizm w walce z zakażeniem.

Eksperci

Wojciech Kosikowski

Wojciech Kosikowski

Gastrolog

Lublin

Waldemar Drapała

Waldemar Drapała

Pediatra, Pulmonolog

Kolonia Wierzchowisko

Paula Nagel

Paula Nagel

Dietetyk

Warszawa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 35 pytań dotyczących usługi: biegunka
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.