Mężczyzna, lat 28. Niepalący, pijący rzadko, aktywny fizycznie. Z wagą idę raczej w stronę niedowagi

1 odpowiedzi
Mężczyzna, lat 28. Niepalący, pijący rzadko, aktywny fizycznie. Z wagą idę raczej w stronę niedowagi (190 cm wzrostu, 68 kg). Od pewnego czasu doświadczam wrażenia spowolnionej i osłabionej pracy serca. Mam wręcz wrażenie, że moje serce momentami wstrzymuje pracę i, mimo ataków paniki, które towarzyszą zorientowaniu się, że przestało ono bić, nie rusza ono z kopyta, a opieszale i bez werwy wznawia pracę, mimo mojego przerażenia i oblania potem. Bagatelizowałem objaw dopóki zdarzał się tylko w nocy i był ściśle powiązany z krótkimi koszmarami sennymi (śniło mi się, że wypadam z okna, budziłem z wrażeniem, że serce stanęło, kładłem rękę na piersi i po kilku sekundach grozy wznawiało ono pracę na wzmożonych obrotach). Dopóki po krótkiej pauzie serce zaczynało prawdziwie łomotać, zrzucałem sprawę na karb podatności na stres. Od niedawna wrażenie przerwania pracy serca utrudnia mi zaśnięcie, wznowienia jego pracy są opieszałe, a bicie słabe. Co więcej, doświadczyłem ostatnio rozlanych bólów brzucha nad pępkiem przy obracaniu się na dowolny bok i idących w parze z nimi stanów podgorączkowych. Od wielu tygodniu jestem osłabiony i rozproszony.
Pracuję w zakładzie chemicznym, gdzie ma miejsce ekspozycja na opary stężonego formaldehydu i metanolu.
Chciałbym dowiedzieć się o jaki zakres diagnostyki powinienem w pierwszej konieczności ubiegać się u lekarza rodzinnego, bądź zrealizować prywatnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Na pewno potrzebny jest Holter (EKG) w celu ustalenia, czy objawy są wynikiem zaburzeń rytmu serca, a jeżeli tak to jakich. Dodałbym także spoczynkowe badanie EKG i echo serca - ale oczywiście w pierwszym rzędzie konsultację u kardiologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.