Mężczyzna, lat 75, problemy z nietrzymaniem moczu, od kilkunastu lat leczy się na przerost prostaty

2 odpowiedzi
Mężczyzna, lat 75, problemy z nietrzymaniem moczu, od kilkunastu lat leczy się na przerost prostaty - Hyplafin i Prostamnic. W trakcie ostatniej wizyty u urologa po badaniu i usg otrzymał taki opis:
Objawy przeszkody podpęcherzowej, aktualnie dodatkowo dysuria, parcia naglące z nietrzymaniem moczu włącznie. Nykruria 5x. DRE - stercz miernie powiększony, nierówny, guzowato twardy, o rozmiarach 43 x 0 x 45 mm, obj ok. 40 ml.
Rozpoznanie - nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze męskich narządów płciowych (gruczoł krokowy).
Przepisano CIPROPOL 0,5G 2x dziennie. Zalecenia - dalsza diagnostyka - PSA, TRUS + BGI stercza.
Czy z tego opisu mamy pewność, że to nowotwór czy tylko to przypuszczenie i faktycznie okaże się po dalszej diagnostyce?
Szanowni Państwo, chodzi o wynik badania palcem przez odbyt - lekarz opisał podejrzenie nowotworu gruczołu krokowego z uwagi na badalny guz. Jest to wskazanie do wykonanie biopsji tego narządu . W razie potrzeby zapraszam na biopsję.
Sugeruję wizytę: Biopsja prostaty pod kontrolą trus - 2 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Jest to przypuszczenie. Wymaga wykonania rezonansu magnetycznego, a następnie biopsji stercza