Miałem operacje kręgosłupa szyjnego odcinka C5/C6 I C7/TH1 .Mam dwa implanty operacja była 29.11.201

3 odpowiedzi
Miałem operacje kręgosłupa szyjnego odcinka C5/C6 I C7/TH1 .Mam dwa implanty operacja była 29.11.2017.moje pytanie jest czy mogę uprawiać sport taki jak bieganie i jazda na rowerze
O ile nie ma bólu przy ruchach szyja i głowa oraz boli nocnych i innych trudnych do wykluczenia przez internet rzeczy, jazda na rowerze po płaskim terenie nie powinna być problemem. Bieganie raczej tez nie powinno sprawiać trudności jednak proponuje wizytę u terapeuty celem oceny stanu tkanek. Ingerencje kostne wymagają ostrożności chociażby ze względu na dość długa fazę zrostu kostnego,przez co niekontrolowane ruchy lub wstrząsy podczas biegu mogą negatywnie wpływać na implanty. Nie ma informacji Odnosnie rodzaju implantow co tym bardziej utrudnia doradzanie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja z lekarzem operującym. To on wie dokładnie jaki uzyty byl implat i jaki czas jest potrzebny na odpowiedni zrost kostny i powrót do bezpiecznej aktywności sportowej.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Proponuję zasięgnąć jednoczesnej opinii operatora (lekarza, który wykonywał zabieg) i fizjoterapeuty pracującego funkcjonalnie. Ubytek ruchomości segmentarnej w wyniku implantacji może mieć dużo większe znaczenie przy ruchach rotacyjnych. W chodzie a tym bardziej w bieganiu zachodzą przeciwwstawne ruchy rotacyjne ( z komponentą ruchów zgięcia/wyprostu i zgięcia bocznego) na poszczególnych odcinkach kręgosłupa, którego odzwierciedleniem jest naprzemienna praca obręczy biodrowej, barkowej. Odcinek szyjny podtrzymujący głowę (utrzymującą relatywnie stałe położenie) jest zmuszany do adaptacji rotacyjnej względem rotacji obręczy barkowej.
Podsumowując: usztywnienie w obszarze implantacji <b> może <b> skutkować wymuszeniem zwiększonej mobilności (niestabilność? ) w segmentach powyżej i/lub poniżej. W przypadku roweru aktywność kręgosłupa jest bardziej ograniczona ( utrzymanie miednicy i barków w miejscu) co może wskazywać, że jest to dla Ciebie bezpieczniejsza forma aktywności.
Oczywiście powyższe rozważanie nie oddaje bezpośredniej opinii u ww specjalistów.
Życzę powodzenia,
Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.