Mialem problem z czczeniem ofiary Chrystusa w Kosciele Katolickim poniewaz internalizowalem bycie of

3 odpowiedzi
Mialem problem z czczeniem ofiary Chrystusa w Kosciele Katolickim poniewaz internalizowalem bycie ofiara. W rezultacie sytuacji przemocowych nie bronilem sie i z czasem nabawilem sie ciezkiej nerwicy. Potem przestalem chodzic do kosciola ale znowu niedoskonalosc ludzka i bycie nie moralnym od czasu do czasu jakos do tego kosciola mnie ciagna. I teraz jak sobie z tym wszystkim poradzic. Ze sprzecznymi pragnieniami, wadami, poczuciem grzesznosci, pragnieniem spolecznosci kosciola? Chcialoby sie jakis kosciol LIGHT, moze w telewizji ogladac msze? Zeby tak nie internalizowac ciezko? Aktualnie tez pracuje w ochronie i do kosciola moglbym tylko w czasie urlopu bo praca w ochronie jest troche opresyjna i nie mozna sobie pozwolic na bycie ofiarnikiem :O Mysle ze ten problem dotyczy nie tylko mnie, ale to jest problem spoleczny. Prosze o komentarz osob bliskich tematowi kosciola chrzescijanskiego, katolickiego. Dziekuje.
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą ,aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry.
Myślę, że w pytaniu jest kilka wątków, które można po kolei omawiać na spotkaniach ze specjalistą.
Zachęcam do zaplanowania takich spotkań.
Pozdrawiam ciepło
Warto zastanowić się nad przesłaniem nauk Chrystusa, skoro dla Pana wiara jest istotna. Co to znaczy ofiarować się wzorem Chrystusa, czym jest ludzka niedoskonałość i jak ją w sobie akceptować, bo bez tej akceptacji trudno stawać się lepszym. Wg wiary chrześcijańskiej człowiek jest z natury niedoskonały i to jest stan wyjściowy. Ale w drodze na stawania się lepszym też warto nauczyć się szanować siebie zgodnie z przykazaniem miłości. Może warto dołączyć do rozwojowych grup wsparcia, by mógł Pan mocniej przedyskutować temat. Dużo dobrego życzę Anna Jeglińska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.