Miesiąc temu miałam leczony (wypelniany) ubytek zęba, górna 6, od lekarki usłyszałam, że był nie duż

2 odpowiedzi
Miesiąc temu miałam leczony (wypelniany) ubytek zęba, górna 6, od lekarki usłyszałam, że był nie duży. Po 2 tygodniach od założenia wypełnienia pojawił sie lekki ból przy nagryzaniu, ale nie całego zęba, tylko na styku piątki i szóstki (w miejscu gdzie zęba leczono) Pani doktor (inna) wykonała przeswietlenie zęba , na zdjęciu nie widać było nic niepokojącego. Postanowiła wymienić wypełnienie. Niestety ząb boli tylko w tym jednym miejscu...ząb opukiwany, dotykany, uciskany w innym miejscu nie boli, jest niewrażliwy, mogę gryźć, czyścić itp. Po przekazaniu lekarce informacji...uslyszalam że może byc to nadwrażliwość pozabiegowa....wiec czekam już 9 dzień ząb ogólnie nie boli...chyba że "trafię" w ten maly punkt...pytanie czy powinnam się martwić?
Witam, jest takie prawdopodobieństwo, że odsłonięta została niewielka część zębiny (prawdopodobnie na powierzchni stycznej, gdzie Pani zgłasza dolegliwości) i nie została ona szczelnie przykryta materiałem (wypełnieniem). W takiej sytuacji wskazana jest wymiana wypełnienie lub uszczelnienie wypełnienia już istniejącego. Jest niewielki cień szansy, że samo przestanie boleć, gdyż dojdzie do zablokowania otwartych kanalików zębinowych które przewodzą bodźce powodując ból, jednak ja uważam że nie należy takiego bólu bagatelizować i jednak jeszcze raz powinna Pani zgłosić się do stomatologa na dokładną diagnostykę. Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Nadwrażliwość pozabiegowa czasem pojawia się i wywołana jest przez różne, często nieuchwytne w późniejszym czasie czynniki, takie jak np. przesuszenie zęba lub obecność śliny w ubytku w trakcie zakładania wypełnienia, natomiast po pewnym czasie powinna ustąpić. Jeśli utrzymuje się stale dłużej niż 2 tygodnie, powinna Pani zgłosić się ponownie na wizytę, celem dokładnej diagnostyki i ewentualnego ponownego leczenia. Póki co, warto zastosować w tej okolicy preparaty zmniejszające nadważliwość i unikać bardzo slodkich i kwaśnych pokarmów. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.