Mieszkam ponad rok z chłopakiem. Jest dobrze i źle na zmianę. Ostatnio powiedziałam mu że nie mając

4 odpowiedzi
Mieszkam ponad rok z chłopakiem. Jest dobrze i źle na zmianę. Ostatnio powiedziałam mu że nie mając pracy i nie wiadomo czy damy radę wyjechać za granicę czuję, że wszystkie cele w życiu wygasły. Czuję się bezużyteczna nie mogąc mu pomóc finansowo itp. Powiedział, że nie mam czym się martwić, że będzie dobrze. Kupuje co chce ale unika. Pracuje, wraca i śpi a w weekend wychodzi na cały dzień i napisałam mu, że potrzebuję go. Natomiast on wrócił późno w nocy tłumacząc że raz w tyg wolnego może wyjść ze znajomymi. Rozumiem to, ale myślałam, że jeśli to wszystko powiedziałam podzieli czas na mnie i kolegów, a nie zostawi mnie znów samą. Zaczynam mieć myśli samobójcze, czuję się sama mimo, że mieszkam z nim. Kocham go a jednocześnie mam żal, że nie potrafi zrozumieć w jakiej sytuacji jestem i jak się czuje. Nie wiem może przesadzam i warjuje powoli z braku niezależności i braku pracy?
Mając myśli samobójcze, trzeba się sobą zaopiekować mocno. Zachęcam do konsultacji u psychiatry. Partner jest na takim etapie życia, że potrzebuje więcej wolności. Zatem - warto iść jego przykładem i spotykać się ze swoim gronem przyjaciół, by .... zaciekawić go bardziej swoim życiem.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na Skype, gdyby chciała Pani porozmawiać.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, w swoim opisie zawarła Pani kilka wątków w relacji ze swoim partnerem, ale i o kilka spraw warto dopytać aby ustalić co tak naprawdę się dzieje. Może to jest dobry moment aby skorzystać z konsultacji. Pozdrawiam
Dzień dobry, najistotniejsze jest Pani bezpieczeństwo. Przy pojawiających się myślach samobójczych wskazana jest konsultacja u psychiatry. Co do relacji, ma Pani prawo być w takiej, która daje obustronną satysfakcję Warto przyjrzeć się swoim potrzebom i temu jak można je komunikować. Wszyscy mamy takie same, uniwersalne potrzeby. Różnią nas sposoby, strategie ich zaspokajania. Pozdrawiam.
Dziękuję, że zdecydowałaś się podzielić swoimi uczuciami. Zrozumiałe jest, że znajdujesz się w trudnej sytuacji, w której brak pracy, poczucie bezradności i samotności mogą prowadzić do silnych emocji, a nawet myśli samobójczych.

Kilka rzeczy, o których warto pomyśleć:
Twoje uczucia są ważne: To, co przeżywasz, nie jest przesadzone. Brak pracy i poczucie utraty celów życiowych mogą być bardzo trudne, zwłaszcza gdy czujesz się osamotniona w związku. To naturalne, że potrzebujesz wsparcia i bliskości od swojego partnera, zwłaszcza w trudnych chwilach.
Rozmowa z partnerem: Choć powiedziałaś mu, jak się czujesz, warto spróbować jeszcze raz porozmawiać z nim o swoich potrzebach, ale w sposób bardziej skoncentrowany na Twoich emocjach. Może on nie do końca rozumie, jak głęboko wpływa na Ciebie brak jego wsparcia. Powiedz mu, jak ważne jest dla Ciebie, aby czuć jego obecność i wsparcie w trudnych momentach.
Poszukiwanie wsparcia z zewnątrz: rozważ skontaktowanie się z terapeutą lub poradnią zdrowia psychicznego. Jest to krok, który może pomóc Ci przejść przez ten trudny czas i znaleźć strategie radzenia sobie z obecną sytuacją.
Praca nad własną niezależnością: Zrozumiałe jest, że brak pracy i niezależności wpływa na Twoje poczucie własnej wartości. Zastanów się nad możliwościami, które mogą pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem – mogą to być kursy, wolontariat, praca dorywcza lub inne działania, które mogą dać Ci poczucie celu i satysfakcji.
Znaczenie równowagi w związku: Partnerstwo wymaga wzajemnego wsparcia i zrozumienia. Warto, abyście oboje pracowali nad tym, by znaleźć równowagę między czasem spędzanym z przyjaciółmi a czasem dla siebie nawzajem. Jeśli czujesz się zaniedbywana, jest to sygnał, że potrzeba otwartej rozmowy na ten temat.

Twoje emocje i potrzeby są ważne, i nie jesteś w tym sama. Szukanie pomocy i wsparcia w trudnych momentach jest oznaką siły, a nie słabości. Pamiętaj, że zasługujesz na to, aby czuć się kochana, wspierana i zrozumiana. Wszystkiego dobrego.

Eksperci

Dawid Staszczyk

Dawid Staszczyk

Psycholog

Warszawa

Małgorzata Kińska

Małgorzata Kińska

Psychoterapeuta

Łódź

Agnieszka Jakubowska

Agnieszka Jakubowska

Psycholog

Gliwice

Dominika Drzewiecka

Dominika Drzewiecka

Psycholog, Psychoterapeuta

Gdańsk

Małgorzata Drozd

Małgorzata Drozd

Psycholog

Lublin

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 328 pytań dotyczących usługi: depresja
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.