Mieszkam w Anglii. Od momentu gastroskopii rok temu (wykonana z powodu pieczenia/bólu w gardle/migda

1 odpowiedzi
Mieszkam w Anglii. Od momentu gastroskopii rok temu (wykonana z powodu pieczenia/bólu w gardle/migdałku) doświadczam bolesnych bóli w klatce piersiowej: głównie w okolicy mostka, ale też bóle wzdłuż przepony, wzdłuż przełyku, pleców, żoładka ale też piersi i nad piersiami, palpitacje serca, gazy górą i dołem, ostatnio wzmożona aktywność jelit. Dwie rzeczy które trochę pomagają w bólu to odbijanie i zjedzenie większego posiłku. Gastroskopia wykazała 4cm wślizgową przepuklinę rozworu przełykowego. Pół roku po gastroskopii test o nazwie 'barium swallow' i seria zdjęć rentgenowskich potwierdziła tylko 'mała przepukline', bez refluksu. Kolejne testy pH metria też nie wykazała refluksu a manometria tylko nieznaczne rozluźnienie LES. Test na H.pylori wielokrotnie negatywny. USG brzucha, rentgen klatki piersiowej, EKG i tomografia komputerowa jamy brzusznej i klatki piersiowej z kontrastem dożylnym i układu pokarmowego - wszystko OK. Od roku z przerwami brałam ppi (ome-, panto-, lansoprazole), ranitidine, ale bez poprawy. Brałam i biorę także amitryptiline, która pomaga spać ale tylko trochę zmniejsza bóle. Według lekarzy w Anglii, jest to przepuklina mała i nie do operowania oraz wedlug nich nie jest przyczyną moich bóli. Postawili diagnozę nadwrażliwości przełyku i przepisali amitryptiline. Więcej nie chcą zrobić/szukać.
Mam wiele pytań w głowie jak: jaki test jeszcze zrobić żeby cośkolwiek potwierdzić (ponownie gastroskopia w momencie najwiekszego bólu?, neurolog z kolei zasugerował MRI kręgosłupa piersiowego..), czy to możliwe żeby gastroskopia uszkodziła nerw albo tym podobne sprawy, bo ewidentnie moje bóle od gastroskopii się zaczęły. Jak uniknąć może niepotrzebnej fundoplikacji nissena, albo zdobyć pewność że operacja ta na pewno pomoże, jak znaleźć specjalistę który ma w tym doświadczenie? Mam kopie wszystkich moich wyników i jestem gotowa przylecieć do Polski, albo przynajmniej wysłać mailem rezultaty, płacąc jak za normalną wizytę. Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie/polecenie dobrego gastrologa/chirurga?
Dzień dobry. Czy rzeczywiscie pH-metria wyszła zupełnie prawidlowo i czy była to pH-mertia z impedancją? Bo może to być refluks niekwaśny i wtedy zwykła pH-mertia może go nie wykazac. Myślę że od tego trzeba zacząć.