Mieszkam z chłopakiem od 3 miesięcy , mieszkamy na górze , mamy pokój i łazienkę , kuchnia wymaga re

3 odpowiedzi
Mieszkam z chłopakiem od 3 miesięcy , mieszkamy na górze , mamy pokój i łazienkę , kuchnia wymaga remontu . Na dole mieszka jego mama ma pokój kuchnie , łazienkę , jeszcze partner remontuje jej na dole dwa pomieszczenia . Kuchnie u góry zrobi po remoncie na dole , albo nie zrobi ..
Nie czuję się komfortowo bo jednak kuchnia jest jej , ona wszystko ma tam po swojemu .
Mama wcześniej mieszkała z nim u góry , spali razem w pokoju , wszystko z nią konsultuje , cały czas ze soba piszą bo często jej w domu nie ma , ale jak przyjeżdża to mnie to paraliżuje .
Niewiem co robić , czy przeczekać , czy od razu mówić że mi to nie pasuje .
Dzień dobry, sytuacja, którą Pani opisuje, może być rzeczywiście trudna i wywoływać dyskomfort, zwłaszcza gdy brakuje wyraźnych granic między przestrzenią Pani i Pani partnera a jego mamą. Ważne jest, aby zastanowić się nad tym, jak długo będzie Pani w stanie funkcjonować w takich warunkach i co dokładnie wywołuje ten dyskomfort. Może warto na początek porozmawiać z partnerem o tym, jak Pani się czuje. Kluczowe jest, aby wyrazić swoje obawy i potrzeby w sposób otwarty, ale jednocześnie spokojny. Wspólne ustalenie planu na przyszłość – jak długo potrwa remont, kiedy będziecie mieli swoją własną kuchnię, czy są możliwe inne zmiany w obecnej sytuacji – może pomóc Pani poczuć się pewniej. Jeśli rozmowa z partnerem nie przyniesie ulgi, być może trzeba będzie zastanowić się nad bardziej zdecydowanymi krokami, ale warto zacząć od szczerego dialogu. Przeczekanie sytuacji bez rozmowy może prowadzić do narastania frustracji i dalszego paraliżu w relacji z jego mamą. Pozdrawiam serdecznie

Pani odczucia są całkowicie zrozumiałe. Ważne jest, aby w każdej relacji istniała przestrzeń na otwartą komunikację. Sugeruję, aby Pani rozważyła szczerą rozmowę z partnerem, wyrażając swoje uczucia dotyczące sytuacji z jego mamą. Proszę skupić się na swoich odczuciach, unikając oskarżeń, co może pomóc w wyjaśnieniu sytuacji. Wspólnie możecie poszukać rozwiązań, które sprawią, że Pani poczuje się bardziej komfortowo. Ważne, aby na początku wyjaśnić swoje potrzeby i oczekiwania, co może pomóc w dalszym funkcjonowaniu w tej relacji. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Zachęcam do szczerej, otwartej rozmowy z partnerem.