Miewam 2-3 razy w miesiącu myśli samobójcze, jakby coś mi dawało taki rozkaz, chociaż sama nie chce

3 odpowiedzi
Miewam 2-3 razy w miesiącu myśli samobójcze, jakby coś mi dawało taki rozkaz, chociaż sama nie chce tego robić. Dwa lata temu zmarł mój brat, a w obecnym związku nie mogę zapomnieć o przeszłości partnera, gdzie oklamywal dziewczynę a z innej koleżanki zrobił sobie weekendowa zabawkę. Podobno mnie kocha, i planuje że mną przyszłość ale nie mogę o niej myśleć bo dręczy mnie przeszłość... Mój nastrój również obniżają niedocisnienie i zapalenie tarczycy. Pracuje fizycznie, studiuję zaocznie, bez wyraźnych problemów w pracy i szkole (za to w wolnym czasie jest źle). Jak sobie radzić z coraz silniejszymi myślami samobojczymi i przeszłością partnera?
Myśli samobójcze są sygnałem, że trudno jest pani żyć, takim życiem jak obecnie. To bardzo poważny sygnał, z którym przede wszystkim trzeba się udać do lekarza psychiatry, który panią zbada i podejmie decyzję o farmakoterapii. Dodatkowo warto spotkać się z psychoterapeutą, terapia pomoże pani zrozumieć siebie, swoje emocje i cierpienie, a także przyjrzeć się relacji z pani partnerem. Zachęcam do jak najszybszego poszukania dla siebie wsparcia. Myśli samobójczych nie wolno ignorować. Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zdecydowanie szukać wsparcia! Ale nie takiego które da rybę tylko takiego które da wędkę i umocni wiarę w siebie i umiejętności zadbania o siebie w trudnych sytuacjach. Ogarnięcie kwestii związanych z fizjologią czyli pdw tarczycą, oraz psychoterapia powinny być ważnymi elementami. W zależności od sytuacji finansowej jeśli terapia prywatna jest nieosiągalna proszę się zgłosić do lekarza po skierowanie do psychologa na nfz, a w wypadku kryzysu emocjonalnego dostępna jest Poradnia telefoniczna dla osób dorosłych pod nr telefonu 116 123.
Prawdopodobnie jest pani w kryzysie psychicznym i niezwłocznie potrzebuje pomocy specjalisty. Być może w obecnej chwili doświadcza pani więcej bólu lub smutku, niż jest pani w stanie teraz znieść.
Dzięki specjalistom od zdrowia psychicznego można przezwyciężyć te myśli i uczucia i je zrozumieć oraz poprawić swoje samopoczucie psychiczne oraz odporność na stres.
Może pani również skorzystać z Telefonu zaufania dla osób dorosłych
w kryzysie emocjonalnym
Pozdrawiam
Bartosz Petruczenko

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.