Migotanie przedsionków

7 odpowiedzi
Witam w czerwcu miałem ablacja... Wczoraj bylem na ekg i znów mam migotanie przedsionków...:( czy tak szybko powinno powrócić migotanie, co mam zrobić jestem załamany...
Witam. Niestety ablacja nie daje gwarancji braku mozlwości nawrotu migotania przedsionków i nie ma w tym zakresie żadnej reguły. Jedyne wyjście to zgłoszenie się do lekarza/ośrodka, który kierował/wykonywał u Pana ablację i wspólne rozważenie dalszego postępowania.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Niestety skuteczność ablacji nie jest 100%. Niekiedy koniecznych jest 3-4 zabiegi.
Witam, po ablacji migotania przedsionków efekt zabiegu ocenia się po 3 m-cach. A więc nawrót arytmii jeszcze nie oznacza że zabieg był nieskuteczny. Proponuję jednak aby napad migotania był przerwany ( farmakologicznie lub kardiowersją elektryczną), następnie włączenie lub zmodyfikowane leczenia p/arytmicznego.
Dzień Dobry.
Zabieg ablacji migotania przedsionków nie redukuję ilości napadów tej arytmii do zera. Informację taką powienien Pan otrzymać od lekarza, który Pana do tego zabiegu kwalifikował oraz sam zabieg przeprowadzał. Trudno mi także coś więcej Panu poradzić nie mając informacji medycznych dotyczących Pana stanu zdrowia.
Pozdrawiam
Jan Biegus
W pierwszej kolejności proszę się zwrócić do lekarza, który wykonywał zabieg. Skuteczność ablacji w migotaniu przedsionków nie jest tak duża jak w niektórych innych arytmiach, ale to niepowodzenie nie przekreśla dalszych możliwości leczenia.
Dzień dobry! Ablacja w migotaniu przedsionków nie daje 100% szansy wyleczenia z arytmii. Nawroty zdarzają się stosunkowo często, są związane zazwyczaj z czynnikami już na wstępie do nich predysponującymi. Skoro o nawrocie migotania przedsionków dowiedział się Pan dopiero po wykonaniu EKG, a nie odczuwał Pan arytmii, nie ma powodu do załamywania się, należy zadać pytanie o celowość ewentualnej powtórnej ablacji. W przypadku migotania przedsionków nie dążymy za wszelką cenę do "wykasowania" arytmii, równie dobrą strategią postępowania jest jej utrwalenie i optymalna kontrola częstości pracy serca (tętno) za pomocą leków. Niezależnie od powodzenia ablacji leczenie przeciwzakrzepowe musi Pan przyjmować, jeśli ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych jest u Pana podwyższone.
Ablacja nie gwarantuje w 100% ustąpienia arytmii. W zależności od odśrodka nawet >50% pacjentów ma nawroty migotania. Czasami zmniejsza się tylko częstość nawrotów.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.