Migrena z ktora walcze od 16lat

1 odpowiedzi
Dzien dobry
Cierpie na bole migrenowe juz 16lat. Teraz sa nie dozniesienia, ciagle jestem na proszkach przeciwbolowych. Nie mam typowych objawow migreny. Z tego co wywnioskowalam z roznych zrodel (ksiazki, internet)mam bole napieciowo migrenowe z migrena polekowa i przewlekla. Prawdziwa krzyzowka, codziennie jestem na lekach. Probowalam roznych zrodel pomocy i bez skutecznie, wszystko trwalo najwyzej 3m-ce. Znalazlam Panstwa klinike, chcialabym sprobowac leczenia u Panstwa. Ostatnie badanie kregoslupa i kregu szyjnego mialam w lipcu 2014r. Czy ono jest nadal aktualne czy trzeba zrobic nowe?, chodzi mi glownie o kreg szyjny. Mieszkam w Londynie, wiec to utrudnia szybkie z dnia na dzien spotkanie sie. Prosze mi powiedziec czy badania te wystarcza do dalszej terapi(badanie glowy robilam w 2010r), czy trzeba wykonac nowe.
Pozdrawiam Monika
Badanie MRI nie ma określonego terminu ważności. Zmiany w obrębie kręgosłupa nie postępują szybko i jeśli nie dokładają się nowe czynniki i dolegliwości na ogół badanie z 2014 powinno wystarczyć.
W przypadku migrenowych bólów głowy badanie MRI kręgosłupa szyjnego ma ograniczoną wartość diagnostyczną. W przypadku tego rodzaju bólów głowy większe znaczenie ma MRI mózgu. Wykonuje się je celem sprawdzenia czy ból głowy nie ma innej przyczyny niż migrena. Na ogól nie ma potrzeby powtarzania badania , to jednak zależy od okoliczności.
Klasyczna migrena należy do pierwotnych bólów głowy czyli takich, w których w badaniach dodatkowych nie znajduje się odchyleń.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Leczenie przewlekłych bólów głowy nie polega na przyjmowaniu leków przeciwbólowych, które przyjmowane zbyt często generują polekowe bóle głowy. W tym wypadku stosuje się leczenie profilaktyczne; niektóre leki przeciwdepresyjne, przeciwdrgawkowe, beta-blokery lub blokery kanału wapniowego. Najnowszą metodą, choć dosyć drogą są iniekcje z toksyny botulinowej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.