Mleko Bebilon Pepti

4 odpowiedzi
Dzień dobry ,
Moje pytanie wiąże się z alergią na białko mleka krowiego .
Mój syn ma 7 miesięcy , od około 4 miesiąca życia ma stwierdzoną skazę białkową przez naszego pediatrę . Pani doktor zaleciła podawać synu Bebilon Pepti . Ostatnio kupując te właśnie mleko w aptece , farmakolog zapytał mnie dlaczego nie posiadam zniżki na to właśnie mleko , gdyż bez recepty kosztuje 35zł , a z zniżką 11zł . Poszłam więc dziś dopytać o to lekarza rodzinnego który stwierdził ze nie mogę synowi podawać często mleka Pepti ponieważ on szkodzi na jelita syna . Chciałam zapytać czy to prawda że Bebilon Pepti szkodzi dziecku na jelita ? I czy w dorosłym życiu może mieć problemy z jelitami , właśnie przez podawanie tego mleka ?

Bardzo dziękuje za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie .
Pierwsze słyszę, nigdy się z tym nie spotkałem, owszem niektóre dzieci gorzej tolerują preparaty mlekozastępcze (jest to w dużym uproszczeniu rodzaj sztucznego mleka) i gorzej je wchłaniają, stąd częste, luźniejsze stolce, wolniejsze przybieranie na wadze itp., ale nie uszkadzanie jelit.

Zupełne nieporozumienie, mleko Bebilon Pepti jest preparatem stosowanym u dzieci z nietolerancją mleka krowiego i tym dzieciom przysługuje zniżka do końca 2 roku życia
Nic mi ie wiadomio aby Bebilon szkodził na jelita. Jeżeli jest uczulony na białko mleka krowiego- to właśnie to mleku mu szkodzi..Po stwierdzeniu skazy białkowej faktycznie pownna być refundacja Bebilonu
witam
ABM- alergia białka mleka krowiego winna być potweirdzono przez alergologa lub pediatrę, w znany wszytskim sposób, nie koniecznie badaniami z krwi. Nie słyszałem zeby bebilin pepti szkodził na jelita, wręcz przeciwnie, jeśli jest stweirdzona ABM to jest mlekiem z wyboru jako hydrolizat mleka, szkodzi zwykłe mleko z kazeiną i innymi uczulajacymi białkami.