Moi rodzice chcą mnie wysłać do psychologa, dlatego bo długo nie mogę znaleźć dziewczyny- chodź bard

2 odpowiedzi
Moi rodzice chcą mnie wysłać do psychologa, dlatego bo długo nie mogę znaleźć dziewczyny- chodź bardzo się starałem: zapraszałem na kawę na spacer na wspólne wypady wesela itp. a zostawałem zlewany. Gdy im mówię że wygląd ma duże znaczenie szczególnie gdy chodzi o związek a nie o koleżeństwo i że nie jestem przystojny to wmawiają mi że jednak jestem tylko nie umiem rozmawiać z dziewczynami(akurat nie mam problemu z nawiązywaniem nowych znajomości). A nie widzą tego że mam 164cm wzrostu i zakola na pół głowy. Jeszcze jak nie mieszkałem z nimi to prawie nie było tematu a odkąd straciłem pracę (bo COVID) od pół roku tylko pojawia się ten temat. Co ja mam zrobić ? Chodzę zdenerwowany prawie co dziennie.
Dzień dobry. Przede wszystkim należałoby się przyjrzeć, czy potrzeba Pana rodziców (znalezienie przez Pana dziewczyny) jest również Pana potrzebą na obecnym etapie życia? Ponadto sugeruję, że wizyta u psychologa powinna być Pana indywidualną decyzją, choćby ze względu na fakt, że jedynie Pana wewnętrzna motywacja mogłaby doprowadzić do osiągnięcia postawionych celów. Jeżeli chciałby Pan odzyskać spokój, lepiej przyjrzeć się doświadczanej sytuacji, i znaleźć najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązania, to zapraszam do umówienia się na konsultację. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry myślę, że przede wszystkim warto było by oddzielać emocjonalne przywiązanie do rodziców, które najczęściej jest "toksyczne" czyli z jakiegoś powodu to co mówią rodzice bierzemy za pewnik, że tak musimy postąpić często nie koniecznie w zgodzie ze sobą bo mamy poczucie, że mamy jakąś powinność wobec rodziców lub jesteśmy im coś winni. Może być tez coś takiego u Pana jak pragnienie posiadania żony czyli mocne oczekiwanie takie poparte napięciem i ciśnieniem czyli parciem za wszelką cenę :) i wtedy skutek będzie odwrotny w świecie rzeczywistym bo wiadomo, że źródłem ludzkiego cierpienia są pragnienia. Pozdrawiam