Moi rodzice nie akceptują mojego partnera, ciągle mowia mi żebym go zostawiła, że mną zmanipulował i

2 odpowiedzi
Moi rodzice nie akceptują mojego partnera, ciągle mowia mi żebym go zostawiła, że mną zmanipulował i zależy mu tylko na pieniądzach, gdyż oczekuje że pomogę mu obecnie dając pieniądze na wyposażenie jego małego mieszkania. Dodam że mój facet nie akceptuje moich rodziców, nie chce się z nimi spotykać gdyż wie o ich krytycznych opiniach i wątpi że pomogą mi kiedyś w życiu ,żebysmy mogli kupić większe mieszkanie. Uważa że najważniejsi są dla mnie rodzice gdyż przez ich namowy zakończyłam nasz związek. Po czym wróciłam ale rodzice zadeklarowali że mi nie pomogą w życiu i że będę miała z nim ciezko.I znów zrezygnowałam pod ich wpływem bo bałam się że ich przypuszczenia się sprawdza. Niedługo miałam wyprowadzić się do partnera z domu rodzinnego. Nie umiem podjąć decyzji czy być w tej relacji bo kocham go ale nie chcę żeby spełniły się sugestie rodziców że pieniędzy mi nie odda że zostawi że ma trudna osobowość i będę mieć z nim ciężko. A z drugiej strony rezygnując z niego tak jak zwykle będę miała bardzo trudno znaleźć kogoś odpowiedniego oraz pozbawie się możliwości usamodzielnienia i życia według własnych zasad i reguł, które w domu rodzinnym miałam ograniczone w znacznej mierze przez ojca. Dodam że jestem po trzydziestce. Ta cała sytuacja napawa mnie ciągłym lękiem przed dokonaniem złego wyboru , ciężka reakcją rodziców na postawienie na faceta. Żyje w ciągłym stresie co uniemożliwia mi racjonalne myślenie. Nie mam pewności siebie i strasznie boję się o przyszłość. Martwię się że każdy wybór będzie zły. Proszę o pomoc, liczę na jakąś odpowiedz
Dzień dobry,
Rolą terapeuty nie jest znalezienie dla Pani odpowiedzi, jak postąpić: posłuchać rodziców, posłuchać partnera, czy też zostawić wszystko jak jest i miotać się między skrajnymi decyzjami. Gdyby zresztą taka odpowiedź istniała, prawdopodobnie i tak nie byłaby Pani w stanie z niej skorzystać, bo pochodzilaby ona z zewnątrz, od kogoś, a ktoś, kto nie jest Panią, nie może wiedzieć, co jest dla Pani dobre. Poszukanie pomocy terapeutycznej ,na dłuższy proces "dojrzewania" , do bycia bardziej pewną siebie, do umiejętności stawiania granic, do poczucia większej decyzyjnosci i sprawczości - wydaje mi się rozsądne i pomocne . Powodzenia.

Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji, zmagając się z konfliktem między swoimi uczuciami a oczekiwaniami rodziny. To ważna decyzja życiowa, i zrozumiałe jest, że czujesz się zaniepokojona i zestresowana. Oto kilka sugestii, które mogą ci pomóc podjąć decyzję:Zrozum swoje uczucia:Staraj się zrozumieć, co dla ciebie jest najważniejsze w związku i w życiu. Zastanów się nad swoimi wartościami, potrzebami i priorytetami. Komunikacja z partnerem:Rozmawiaj ze swoim partnerem otwarcie o swoich obawach i uczuciach. Wspólna komunikacja może pomóc zrozumieć, jakie są wasze oczekiwania względem siebie nawzajem i jak można wspólnie radzić sobie z sytuacją. Podjęcie decyzji na podstawie własnych przemyśleń:Spróbuj podjąć decyzję opartą na własnych przemyśleniach i uczuciach, a nie na oczekiwaniach innych, nawet jeśli są to bliscy członkowie rodziny. To twoje życie, a ty powinnaś być zadowolona ze swoich wyborów.Wsparcie psychologiczne:Jeśli czujesz, że trudno jest ci podjąć decyzję i zapanować nad stresem, rozważ skorzystanie z pomocy psychoterapeuty. Terapeuta może pomóc ci zrozumieć swoje emocje, zidentyfikować celowe działania i radzić sobie z presją z zewnątrz.Zarządzanie oczekiwaniami rodziny:Trudno jest spełnić oczekiwania każdego, w tym rodziny. Ważne jest, abyś czuła, że dokonujesz wyboru dla siebie, a nie dla innych. Ostatnia rzecz, jakiej chcesz, to żyć życiem według czyichś oczekiwań, zaniedbując swoje własne pragnienia i potrzeby.Rozwój pewności siebie:Pracuj nad budowaniem pewności siebie i samodzielności. Wsparcie terapeuty może być tu bardzo pomocne, a także działania takie jak rozwijanie umiejętności, które sprawią, że poczujesz się silniejsza i bardziej niezależna.Pamiętaj, że życie to proces, a decyzje, które podejmujesz, są często ścieżką do nauki i doświadczeń. Ważne jest, abyś robiła to, co jest dla ciebie najważniejsze i co sprawia, że czujesz się szczęśliwa. Nie wahaj się szukać wsparcia i porad profesjonalistów, którzy mogą pomóc ci przejść przez trudności i znaleźć własną drogę.