Moim problemem jest przywiązanie oraz miłość do osoby, która źle mnie traktowała, nie szanowała mnie

6 odpowiedzi
Moim problemem jest przywiązanie oraz miłość do osoby, która źle mnie traktowała, nie szanowała mnie oraz manipulowała mną. Mimo tego, że jestem świadoma całej krzywdy, którą ta osoba mi wyrządziła to wciąż darze ją ogromnym uczuciem i przywiązaniem, które niszczy mnie od środka. Cały czas marze o powrocie do tej osoby. Jestem również nieleczonym DDA. Proszę o rade czy jest ktoś kto może mi pomóc?
Witam,

Jak najbardziej uważam, że może Pani pomóc - terapia.Terapia czyli, własna praca nad tym, co jest dla pani destrukcyjne, a czego nie może Pani zrozumieć i tym samym jest ciężarem. Podczas terapii, pod opieką terapeuty można poczynić kroki, które pomogą w zmianie i przyczynią się do odczuwania większego komfortu w życiu.

Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska

A czy Pani sama siebie szanuje? Czy uważa Pani, że zasługuję Pani na szacunek innych? Myślę, że to ważne odpowiedzi i warto spróbować sobie na nie odpowiedzieć. Być może klucz do tych odpowiedzi tkwi w Pani przeszłości? Może mieć związek z tym jak była Pani traktowana jako dziecko. Wątek związany z alkoholizmem w Pani rodzinie będzie w tych poszukiwaniach odpowiedzi z pewnością ważnym wątkiem. Myślę, że wciąż Pani próbuje zasłużyć na miłość, zapracować na szacunek... i wciąż ma Pani nadzieję, że jeśli jeszcze bardziej się Pani postara, to wreszcie się Pani tego doczeka.Ale to przede wszystkim sama Pani musi mieć szacunek dla siebie. Bez tego relacja z tą osobą z pewnością się nie zmieni. Dlatego zachęcam do podjęcia terapii indywidualnej lub grupowej, może właśnie w ośrodku , w którym pracuje się z DDA. Pozdrawiam życząc siły. Agnieszka Schab
Mam doświadczenie w terapii osób z analogicznym problemem.
Dzień dobry. To rzeczywiście poważny problem. Z jednej strony doświadczyła Pani ze strony tej osoby przemocy a z drugiej doświadcza Pani jakiegoś niezrozumiale silnego, niszczącego przywiązania z którym trudno sobie poradzić. Być może fakt wychowywania się w rodzinie z problemem alkoholowym ma tu rzeczywiście kluczowe znaczenie. To wymaga prawdopodobnie pracy psychoterapeutycznej. Zachęcam na początku do umówienia się na konsultację psychologiczną, gdzie wspólnie z psychologiem ustali Pani jaka pomoc będzie dla Pani najlepsza. Serdecznie do tego zachęcam.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Dzień dobry. Warto podjąć psychoterapię indywidualną ośrodku leczenia uzależnień i współuzależnień (gdzie jest prowadzona terapia DDA). Pozdrawiam.
Witam. Warto skorzystać z terapii dla DDA aby przepracować i przyjrzeć się bliżej przyczynie nieadaptacyjnej formy przywiązania i budowania relacji.