Mój 25 cio letni wnuk ma od miesiąca biegunkę z krwią. 5 razy w ciągu dnia ma rozpryskiwana biegunka

5 odpowiedzi
Mój 25 cio letni wnuk ma od miesiąca biegunkę z krwią. 5 razy w ciągu dnia ma rozpryskiwana biegunka z jasną krwią.Od lekarza pierwszego kontaktu po 3 tygodniach dostał skierowanie do szpitala.W szpitalu po zrobieniu badaniu krwi i dostał kroplowke .Lekarz powiedział że wyniki są dobre to jest jakaś bakteria i to jest dział szpitala zakaznego. Tam w izbie przyjęć dostał antybiotyki na 10 dni .Kolonoskopie ma 29 tego stycznia.Schudł już 8 kg.córka daje tylko dietę a nie ma efektów.Dzisiaj skończyły się antybiotyki.Co robić?Ślicznie dziękuję za pomoc. Irena
Trzeba zakończyc terapię antybiotykową, jeżeli biegunka ustąpi to odczekać ok.miesiąca i wtedy zdecydować się na kolonoskopię.Wcześniejsze badanie może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie ze względu na konieczność czyszczenia jelita a wcześnie przebyta biegunka może dać skutki zaburzeń wodno -elektrolitowych.Kolonoskopia może być konieczna w diagnostyce wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.To tak w zarysie

Kolonoskopie nalezy zrobic jak najszybciej + badanie TK jamy brzusznej
W grę wchodzi podejrzenie poważnych chorób zapalnych jelita. Kolonoskopia może dać rozpoznanie P.Orlicki
Leczenie musi być prowadzone pod kontrolą lekarza. Z opisu trudno jest wnioskować jaka jest przyczyna biegunki czy krwawienia
Tak jak poprzednicy uwazam że badanie kolonoskopowe moze dać odpowiedź i to by była najprostsza diagnoza... jeśli nie proponuję wykonanie enterskopii (tzw kapsułka dojelitowa) a jesli to nie spowoduje że rozpoznanie będzie pewne można zrobić ale tylko w przypadku aktywnego krwawienia badania naczyniowe z kontrastem - które odpowie z jakiego odcinka wnuk krwawi... Z Pani opisu najprawdopodobniejszym rozpoznaniem są tzw "hemoroidy" lecz nie można wykluczyć poważniejszych rozpoznań w tym wieku również.