Mój 3 letni syn dużo mówi i zadaje przy okazji mnóstwo pytań a od dwóch dni zaczął się jąkać.Czym to

4 odpowiedzi
Mój 3 letni syn dużo mówi i zadaje przy okazji mnóstwo pytań a od dwóch dni zaczął się jąkać.Czym to może być spowodowane?
Dzień dobry, jest wiele powodów niepłynności mowy.Obiektywnej oceny przyczyny, zaistniałych trudności w komunikacji, można ustalić tylko w trakcie wizyty konsultacyjnej w gabinecie lub online u specjalisty.Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowna Pani niepłynność mówienia u tak małych dzieci jest często etapem rozwoju mowy, który pojawia się nagle i tak samo nagle znika. Warto oczywiście zasięg rady logopedy w gabinecie, natomiast najpierw obserwacja domowa ok miesiąca, jeśli w tym czasie problem się będzie nasilał lub pojawią się ruchy napięciowe ciała trzeba będzie wyznaczyć konsultacje wcześniej.
Szanowna Pani,

przyczyn niepłynności mowy jest wiele.

Zachęcam do bacznej obserwacji dziecka oraz na ten moment nie podejmowanie żadnych tzw.: korekcyjnych działań. Często bywa tak, że pewne objawy tak jak się szybko pokazały, tak samo szybko znikają.

Niemniej jednak, proponuję przeprowadzenie konsultacji neurologopedycznej między innymi w celu wyeliminowania podłoża symptomów i zastosowania działań profilaktycznych w zakresie komunikacji z dzieckiem.

Serdecznie pozdrawiam,

Marzena Major
Sugeruję wizytę: Konsultacja neurologopedyczna dzieci - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

możliwe, że jest to rozwojowa niepłynność mówienia, jednak jest za wcześnie, żeby to ocenić.
Jeśli sytuacja będzie się utrzymywać przez kilka dni, proszę zgłosić się do logopedy. Nawet na konsultację online, wysyłając również nagrania z domu.
Wywiad logopedyczny z rodzicem jest najważniejszy na tym etapie.
Niemniej jednak mogą Państwo wykonywać podstawowe ćwiczenia oddechowe w zabawie - dmuchanie na bańki mydlane, wiatraki , świeczki. Zalecane jest też śpiewanie piosenek, gimnastyka buzi i języka w celu usprawnienia pracy m.in. języka i warg.
Niezwykle istotnym aspektem są zawsze emocje - należy zapewnić dziecku poczucie spokoju, unikać zbyt wielu atrakcji oraz kar. Ważna jest, żeby nie sygnalizowali Państwo problemu, nie dopowiadali, nie zgadywali
, dali dziecku czas na odpowiedź/opowiadanie oraz mówili wolniej.

Łączę pozdrowienia,
Marcin Tyma
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.