Mój 6 letni syn i jego przerażające sny

1 odpowiedzi
Witam mam takie pytanie Mój 6 letni syn od czasu do czasu ma dziwne sny podejrzewam że koszmary wówczas zachowuje się bardzo dziwnie tzn siada na łóżku oczy ma otwarte woła mnie lub męża jest cały zlany potem ciało ma sztywne spojrzenie jakby puste przerażające patrzy w jedno miejsce i mówi tak jak by kogoś widziała bądź byłby w tej scence sam jest wystraszony boi się nie idzie się z nim porozumieć nie reaguje na nasze słowa przytulamy go mówimy do niego ale nie reaguje dopiero po jakimś czasie wraca do nas chwile pamięta co mu się śniło ale mówi że są to straszne sny i boi się o nich mówić nie pamięta jak się znalazł przypuśćmy w naszym pokoju jak mąż zabierze go z łóżka jest zdezorientowany chwile później usypia i dalej śpi normalnie. Zastanawiam się co w takim przypadku począć kiedyś mówił że coś widzi w pokoju swoim zazwyczaj jak się przebudzał ze snu. Taki sam stan też się pojawia jak ma wysoką temperaturę i często mówi przez sen. Zastanawiam się czy jest to normalne choć tak nie wygląda bo oboje z mężem jesteśmy przerażeni tym jak on się zachowuje podczas takiego snu. W związku z tym mam pytanie czy powinnam udać się do jakiegoś lekarza czy psychologa
Warto zastanowić się od kiedy pojawiły się te sny i czy nie ma to związku z np. jakimś filmem czy bajką lub opowiastką, którą syn widział, usłyszał. Możecie Państwo spróbować porozmawiać z synem w ciągu dnia, aby dopytać jaki charakter mają jego sny - może syn zechce narysować to, co mu się śni. Sytuacje, które Państwo odpisują mogę zdarzać się w momencie, kiedy nasz mózg jeszcze przebywa w stanie "półświadomości" pomiędzy snem a jawą. Pozdrawiam