Mój chłopak choruje na Alter ego. Nie odczuwa żadnych uczuć. Uczęszcza na sesje z psychoterapeutą. P

2 odpowiedzi
Mój chłopak choruje na Alter ego. Nie odczuwa żadnych uczuć. Uczęszcza na sesje z psychoterapeutą. Powodem choroby jest prawdopodobnie nasza trudna relacja i ciągłe kłótnie. Jak mam mu pomóc? Na co zwracać uwagę by nie powodować pogłębienia problemu? Jaka jest szansa na powrót do poprzedniego stanu, starej osobowości? Jestem wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Dzień dobry,

1) Nie ma takiej choroby jak "Alter ego"
2) Trudna relacja i kłótnie są przyczyną tego, że prawdopodobnie cierpi na zaburzenia osobowości.
3) Pomóc może mu w sumie tylko terapia, Pani może go wspierać w trudnych momentach.
4) Aby wyzdrowieć powinien przejść całą terapię

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Niepokoi się Pani o stan emocjonalny, psychiczny swojego chłopaka. To, że Pani partner jest w procesie psychoterapii, bardzo dobrze rokuje. Psychoterapia indywidualna pomaga/leczy problemy osobowościowe, przywraca zachwianą równowagę, umożliwia rozwój. Kłótnie i trudna relacja w związku - to Wasz wspólny problem; tu podpowiedziałabym podjęcie terapii pary (skuteczna zwłaszcza w nurcie systemowym psychoterapii). Zwróciłam uwagę na Pani duży poziom niepokoju, niepewności, może nawet poczucia winy? Przy takiej kumulacji napięć i problemów może również Pani skorzystać z psychoterapii indywidualnej u innego psychoterapeuty jednak niż mąż. Ważne jest trzymanie się zasad obowiązujących w psychoterapii. Jeśli terapie indywidualne - koniecznie u różnych terapeutów. Terapia pary również u psychoterapeuty, który spotykałby się z Wami ( parą) i nie podejmował się sesji indywidualnych. Chodzi o utrzymanie przez terapeutę postawy neutralności (co oznacza - nie stawanie po żadnej ze stron i praca na rzecz obojga i związku). Życzę efektywnych psychoterapii. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.