Mój chłopak ma problem z trzymaniem moczu .czuje się nie komfortowo przy mnie i w pracy . Bardzo wpł

2 odpowiedzi
Mój chłopak ma problem z trzymaniem moczu .czuje się nie komfortowo przy mnie i w pracy . Bardzo wpływa to na jego psychikę jest przygnebiony nie akceptuje siebie źle mówi o sobie ma wstręt do siebie i wstydzi się że trafiają mu się przykre sytuacje przy innych ludziach z brakiem utrzymania moczu .
Jak można mu pomóc wesprzeć psychicznie
Zachęcam do skorzystania z wizyty u urologa. Wsparcie psychoterapeuty aby uporać się z zaistniałą sytuacją może być zbawienne. Pozdrawiam

Czuję, że bardzo chce Pani pomóc swojemu chłopakowi rozwiązać ten problem. Widzi Pani z jakimi emocjami musi się mierzyć i jakie jest to dla niego trudne. Pytanie czy on jest gotowy tę pomoc przyjąć? Pisze Pani o tym, że chłopak czuje się przygnębiony i nie akceptuje tego co dzieje się z jego ciałem. Domyślam się, że może czuć się również zawstydzony i skrępowany. Gdy osoba doświadcza takiego stanu emocjonalnego warto przy niej trwać. Wysyłać komunikaty nie oceniające oraz nie zmuszające, a jednak okazujące wsparcie np. "Widzę, że Ci trudno. Jeżeli będziesz gotowy możemy wspólnie poszukać wsparcia". Myślę, że to już będzie bardzo dużo z Pani strony. Oczywiście wizyta urologa czy seksuologa/psychoterapeuty także będzie wskazana. Jednak to pozostaje w decyzji Pani chłopaka. Być może, aby wykonać krok w kierunku wizyty u urologa potrzebna będzie konsultacja psychologiczna (1-3 spotkania), której celem będzie oswojenie się z problemem, nabranie gotowości do przyjęcia pomocy czy omówienie obaw związanych z diagnozą.