Mój chłopak ma problem z trzymaniem moczu .czuje się nie komfortowo przy mnie i w pracy . Bardzo wpł

9 odpowiedzi
Mój chłopak ma problem z trzymaniem moczu .czuje się nie komfortowo przy mnie i w pracy . Bardzo wpływa to na jego psychikę jest przygnebiony nie akceptuje siebie źle mówi o sobie ma wstręt do siebie i wstydzi się że trafiają mu się przykre sytuacje przy innych ludziach z brakiem utrzymania moczu .
Jak można mu pomóc wesprzeć psychicznie
Zachęcam, aby udał się po pomoc do fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u urologa. Jeśli chodzi o trudności emocjonalne związane z tą przypadłością to zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.Pozdrawiam
Polecam wysoce skuteczną technikę intencji paradoksalnej w ramach logoterapii, leczącej m.in. nerwice noogenne, objawy psychosomatyczne. Zapraszam do konsultacji terapeutycznej online lub bezpośrednio w Gabinecie.
Dzień dobry
Akupunktura to bardzo skuteczna metoda na taki problem.
Pozdrawiam
Jolanta Kudera
Dzień dobry.
Myślę, że w tego typu problemie najlepiej się sprawdzi opieka wielospecjalistyczna - lekarzy, psychologa i fizjoterapeuty.
Potrzebna jest diagnostyka urologogiczna, aby sprawdzi czy przyczyna problemu pochodzi z układu moczowo-płciowego. Lekarz zdecyduje o ewentualnych badaniach u innych specjalistów. Równolegle do tego warto by było prowadzić psychoterapie (np. psychobiologię) aby poruszyc obszar serca i umysłu oraz pracę w ciele wykonywaną przez fizjoterapeutę.
Wysłac do urologa. Jeżeli on nie będzie potrafił postawic diagnozy, to wizyta u psychoterapeuty i fizjoterapeuty specjalizującym się w tych kwestiach. Pozdrawiam!
Wydaje się, że pomocna będzie pomoc psychologiczna. Ważne, żeby rozmawiać o tym, jak dla Was obojga jest. Jak się czujecie w sytuacjach związanych z nietrzymaniem moczu. Czy i jak to wpływa na Państwa relacje. Pozdrawiam, Aneta Adamowska
Wsparcie psychoterapeutyczne na pewno może pomóc, jednak najwazniejsze jest poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Przede wszytskim trzeba uwolnic go od tej przypadłości. Wizyta u urologa i badanie nerek odpowie czy jest to przyczyna fizjologiczna.
Wsparcie psychiczne może być następnym etapem leczenia /a może też okazać się już niepotrzebnym/.
Zajmuję sie akupunkturą i wiem, że można pomóc całkowicie pozbyć się problemu i to już po kilku zabiegach.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.