Mój chłopak wychodzi sam na spotkania z koleżankami, są ta dziewczyny z pracy, ze studiów itp. Jest

3 odpowiedzi
Mój chłopak wychodzi sam na spotkania z koleżankami, są ta dziewczyny z pracy, ze studiów itp. Jest mi przykro z tego powodu pownieważ ja uważam ze spotkania sam na sam z płcią przeciwna są niestosowne gdy jest się z związku, moi znajomi różaniec tak nie robią. Nie chce ograniczać chłopaka, nie mam nic przeciwko jego wyjściom z kolegami lub w towarzystwie mieszkalnym. Ja tak nie postępuje i nie wyobrażam sobie umówić się z z zajętym chłopakiem kiedy jestem w związku. Czy mam prawo zwrócić chłopakowi uwagę na to czy to ingerencja w jego wolność ? Czy jest sens ustalić zasady nie wychodzimy na spotkania z płcią przeciwna , czy to ze mną jest coś nie tak, ze złe się czuje w tej sytuacji?
Rozmowa z partnerem o jego wyjściach z koleżankami nie jest ingerencją w jego wolność. Jest sprawą do przegadania. On usłyszy dlaczego dla Panie jest to niestosowne a Pani się dowie dlaczego dla niego jest to ważne, przyjemnie lub zupełnie bez znaczenia. Może jego argumenty będą na tyle silne, że je Pani uzna i sama zacznie spotykać się towarzysko z kolegami i czerpać z nich przyjemność …

Dzień dobry, uważam, że warto poruszyć ten temat z Pani chłopakiem i powiedzieć o swoich uczuciach z tym związanych. Partner może nie wiedzieć o tym, że może to Pani przeszkadzać, dlatego warto komunikować swoje potrzeby, ale także ustalać granice w związku. Myślę, że warto również zastanowić się co wywołuje Pani obawy i skąd one się biorą, dlatego zachęcam do wizyty u psychologa.
Pozdrawiam serdecznie,
mgr Karolina Adamek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
zachęcam do porozmawiania z Pani partnerem o swoich obawach. Natomiast każdy z partnerów powinien mieć w relacji przestrzeń dla siebie, na realizowanie swoich pasji, na spotkania ze znajomymi, niezależnie, czy są to osoby płci męskiej, czy żeńskiej. Pytanie, dlaczego tak bardzo Pani to przeszkadza, czy nie ufa Pani swojemu partnerowi? Zachęcam do refleksji.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek