Mój maż od 9 lat pracuje za granicą, od jakiegoś czasu zauważyłam w jego tel. Smsy i połączenia do i

5 odpowiedzi
Mój maż od 9 lat pracuje za granicą, od jakiegoś czasu zauważyłam w jego tel. Smsy i połączenia do innych dziewczyn. On twierdzi że to tylko koleżanki i że nie mam prawa sprawdzać jego tel. W wiadomościach m.in ( Kotek, tęsknię). Znam jego hasło na Messenger więc zaczęłam go sprawdzać na moim tel. Dzisiaj zobaczyłam że, dzwonił na wideo do "koleżanki" ( ze mną na wideo nie rozmawia wcale twierdzi że nie ma czasu) ona nie odebrała i napisała czy to ważne, a mąż na to " bardzo ważne bo chciałem Cię zobaczyć" . Nie wiem co robić
Proszę Pani,
Mąż ma prawo do prywatności, jednakże to jak się zachowuje jest niepokojące i Pani obawy są zrozumiałe. Zależy Pani na dobrych relacjach z mężem i najważniejsze w tej sytuacji to szczera rozmowa. Życie w małżeństwie na odległość jest dodatkowym wyzwaniem dla relacji. Treść wiadomości, o których Pani pisze jest sygnałem, że w życiu Pani męża pojawiła się jakaś ważna osoba. To musi być trudne dla Pani, ale najlepszym sposobem w tej sytuacji jest opowiedzenie mężowi o tym co Pani dostrzega i o własnych obawach oraz poproszenie o wyjaśnienie. Ma Pani prawo wiedzieć co się dzieje. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam serdecznie

Mysle ze nie jest to kwestia konkretnej jednej osoby ktora maz jest zainteresowany lecz wielu kobiet bo widziala Pani polaczenia z roznymi kobietami a takze poufale smsy.Maz psychicznie zle znosi rozstanie dlatego mogl sie u niego pojawic tzw zespol wiecznego poszukiwacza.Polega on na tym ze osoba juz bedaca w zwiazku nadal szuka nowych obiektow.W ten sposob dowartosciowuje sie i stwarza sobie zludzenia ze zaczyna zycie od nowa.Czesto zaburzenie to wystepuje u mezczyzn w wieku powyzej 40 lat.Jednym z jego objawow jest przeczenie rzeczywistosci takze szczera rozmowa z taka osoba jest trudna a nawet niemozliwa.Radzilabym Pani opieke psychologa aby spokojnie pokonac ten 'zakret" w zwiazku.
9 lat to długi okres, być może początkowo dobrze było Państwu z tą rozłąką, ale teraz Pani mąż potrzebuje (?) więcej bliskości. Warto omówić swoje emocje z psychoterapeutą, by następnie na spokojnie przyjrzeć się swojemu związkowi i porozmawiać z mężem o tym, jak Wam obojgu "jest", co można zrobić/zmienić, by było lepiej. Proszę się nie zatrzymywać na powierzchni: "jest dobrze", lecz stworzyć atmosferę zaufania i szczerości, przyjaźni (miłości). Kontrola sms nic dobrego nie da. Powodzenia!
Witam Panią serdecznie! Rozmowa z mężem jest najlepszym podłożem do tego, aby przyjrzeć się Pani obawom wiązanymi z wysyłaniem wiadomości tekstowych przez męża. Na początku należałoby odróżnić fakty od interpretacji - faktem jest, że Pani mąż wymienia wiadomości z innymi kobietami. Nie jest jednak powiedziane, że Pani nie kocha. Chociaż krótka rozłąka może spowodować wzmocnienie więzi, wieloletnie bycie ze sobą na odległość wymaga szczególnych środków i jeszcze większej dbałości, aby relację budować. Zapraszam do kontaktu, wspólnie zastanowimy się nad tym, jak może Pani asertywnie komunikować o swoich potrzebach. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
To trudna sytuacja, która ma prawo wywoływać u Pani niepokój i wątpliwości co do relacji z mężem. Ważne jest, aby Pani potrzeby i uczucia były szanowane w związku. Komunikacja jest kluczowym elementem zdrowej relacji, więc moja pierwsza rada to spróbować otwartej rozmowy z mężem. Wyrazić uczucia i obawy bez oskarżeń, starając się wyjaśnić, dlaczego te sytuacje wywołują u Pani niepokój. Ma Pani prawo oczekiwać szczerości i podjęcia kroków w celu rozwiązania tej trudnej sytuacji. Nikt nie może Pani umniejszać uczuć ani mówić, że jest nieprawdą coś, co Pani realnie widziała.