Moj maz pije.I to raz wiecej i czescies sie z tym kryje.Kiedy gi poznalam ie byl taki.Moj ojciec byl
3
odpowiedzi
Moj maz pije.I to raz wiecej i czescies sie z tym kryje.Kiedy gi poznalam ie byl taki.Moj ojciec byl alkoholikiem.Mama odebrala sobie zycie.Tez piła.Stad gdy widze meza nawet na lekkim rauszu to nabieram obrzydzenia bo widze ojca.Rozmowy od kilku lat nic nie daja.Jest tylko gorzej.Chcialam isc z nim na terapię ŕale stwierdzil ze sam sobie poradzi.Nic z tego...Co robic.Do kogo sie udac.On nie widzi problemu.Odrzuca pomoc a mamy dzieci w wieku 6 i 3 lata...Boli mnie ze beda miec takie wspomnieniach.Nie chcialam dla nich takiego zycia.Dla meza dzieci to zadna motywacja...
Dzień dobry. Proponuję udać się do najbliższej Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu, gdzie prowadzone jest poradnictwo dla rodzin osób naduzywajacych alkoholu. Istnieją także grupy wsparcia dla rodzin osób z problem alkoholowym. Życzę powodzenia.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, tak jak Pani zauważyła, motywacja męża do podjęcia leczenia jest znikoma. Pani ma coraz mniej sił do tego by prosic, tłumaczyć i dyskutować z Mężem. Może warto iść dla siebie PO-MOC, po - SIŁĘ. Proponuję by Pani zadbała o swoją siłę i energię, i umówiła się choć na jedną konsultację do terapeuty lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Dzień dobry. Dobrze mieć świadomość jakie mechanizmy psychologiczne wpływają na postrzeganie rzeczywistości przez osobę uzależnioną oraz w jaki sposób sobie z tym radzić. Z Pani wpisu wybrzmiewa wielka troska o Państwa rodzinę. Często bliscy żyjący w bliskiej relacji z osoba uzależnioną również popadają w zaburzenia adaptacyjne ukształtowane z powodu cierpienia jakiego doświadczają. Najlepszym rozwiązaniem jest poprosić o pomoc specjalistę psychoterapii uzależnień, który przeprowadzi diagnozę i dobierze leczenie dla Pani. To bardzo ważne , aby reagować adekwatnie i skutecznie przede wszystkim dla Pani i dzieci. Osoba uzależniona bez wewnętrznej motywacji do leczenia nie podejmie go lub zrezygnuje w początkowym etapie terapii. Najczęściej podejmuje leczenie gdy doświadczy konsekwencji picia ( utrata pracy, prawa jazdy, rodziny, zdrowia). Zatem proszę nie zwlekać z decyzją o psychoterapii dla osób współuzależnionych gdyż alkoholizm jest choroba postępującą. Życzę pani wytrwałości i dobrych decyzji. Anna Wiecka
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.