Mój mąż się znęcał na demna psychicznie, wyzywa mnie od najgorszych idiotek, debilek bezmuzgow zer i

3 odpowiedzi
Mój mąż się znęcał na demna psychicznie, wyzywa mnie od najgorszych idiotek, debilek bezmuzgow zer itp( gorszych nie zacytyje).Robi to w momencie jak zrobię coś co jemu się nie podoba:
np. Otworzyłam kiedyś okno, leżała pod przykryciem, była to okres zimowy, ale nie było mrozu. Zaczął mnie wyzywać, że jestem idiotka, bezmuzgiem itp.
Np.Wczoraj i wypomniał i wyzywal od złodziei, że on więcej pieniędzy dał w nasze wesela. Był moment po ślubie, że rostaliśmy się i podzieliliśmy kasę z wesela na pół. Wypomina mnie że jestem złodziejem, że go okradlam, bo on więcej pieniędzy włożyła i ciężko na nie pracował, jak raz go okradła to znowu to zrobię.
Był też taka sytuacja, że po kłótni kazał mi wypie...... z mieszkania, które wynajmujemy, bo on za to wszystko płaci, ja pracuje i mamy wspolne konto.
Było jeszcze gorszych sytuacji o których wstyd pisać
Nie mam już do tego wszystkiego siły, jak zapraoponowalam mu rozwiązanie terapii dla par to powiedział, że ja jestem nienormalne, ja nadaje się do leczenia. On nie bedzie opowiadam, że mu się w małżeństwie nie układa, to wszystko moja wina. Potrafi stac na demna i wyzywać, krzyczeć i powtarzac najgorsze o mnie. Ja nie mam sily do tego i zaczynam płakać, a on jeszcze bardziej sie nakreca. Już nie mam do tego siły, spadło mi poczucie własnej wartości, czuje się nikim, mam najgorsze myśli. Nie mam sie do kat wyprowadzić, nie mam rodziców, na wynajem mnie nie stać. Pracuję, ale nie jestem wstanie zarobić, żeby wynająć samodzielnie mieszkanie, utrzymać się. Wstyd się przyznać, ale ta sytuacja trwa od 3 lat. Są też dobre chwile, ale to wszystko przyslania te jego ataki poniżania. Jestem młoda osoba mam 26lat. Proszę o pomoc i porad co mam robić. Może to faktycznie moja wina i co że mną jest nie tak.
Szanowna Pani,
z opisu, który został przedstawiony wynika,że jest Pani osobą regularnie doświadczającą przemocy ze strony męża.
Zalecałabym aby zaopiekowała się Pani sobą i skontaktowała z najbliższym Ośrodkiem/Centrum/punktem Interwencji Kryzysowej, gdzie będzie Pani mogła skorzystać ze wsparcia psychologa. W tego typu miejscach wsparcie jest bezpłatne i nie obowiązuje rejonizacja.
Życzę pomyślności.

Droga Pani proszę poszukać dla siebie terapii dla osób doświadczających przemocy. Miłość i związek na tym nie polega. Może Pani korzystać z terapii grupowej lub indywidualnej, to pomoże wyrwać się z patologicznej i bolesnej sytuacji. Pozdrawiam
Przykro mi, że musisz przejść przez taki trudny okres. Najważniejsze to zrozumieć, że przemoc psychiczna w żadnym stopniu nie jest twoją winą. Nikt nie zasługuje na traktowanie w taki sposób. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w tej trudnej sytuacji:

1. **Szukaj pomocy wsparcia:** Znajdź wsparcie u przyjaciół, rodziny lub organizacji świadczących pomoc ofiarom przemocy domowej. Możesz również skorzystać z telefonicznych linii wsparcia, gdzie doświadczeni doradcy służą pomocą.

2. **Rozważ terapię:** Warto skonsultować się z terapeutą indywidualnym, który pomoże ci zrozumieć sytuację, pracować nad swoim poczuciem własnej wartości i zbudować strategie radzenia sobie.

3. **Prawo i ochrona:** Pamiętaj, że przemoc domowa jest przestępstwem. Skonsultuj się z prawnikiem, aby dowiedzieć się o dostępnych opcjach i ochronie prawnej.

4. **Zaplanuj bezpieczne miejsce:** Jeśli jest to możliwe, rozważ utworzenie planu bezpieczeństwa, w tym ewentualnego schronienia się w miejscu, gdzie będziesz bezpieczna.

5. **Kontakt z organizacjami:** Skontaktuj się z lokalnymi organizacjami pomocy ofiarom przemocy domowej. Mogą one dostarczyć wsparcie prawnicze, kryzysowe schronienie lub porady.

6. **Przewidywanie reakcji:** Oczekiwanie, że to ty potrzebujesz leczenia, jest często strategią sprawców przemocy domowej. Nie zgadzaj się z tym bezkrytycznie. To, co się dzieje, to przemoc, i nie jesteś za to odpowiedzialna.

Nie wahaj się szukać pomocy. Jeśli czujesz, że jesteś w bezpośrednim niebezpieczeństwie, natychmiast skontaktuj się z policją. Przemoc psychiczna może pozostawiać trwałe szkody, a ważne jest, abyś znalazła wsparcie i uciekła z tej toksycznej sytuacji.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.