Mój owczarek niemiecki ma biegunke tak od 4 tyg.na zmianę cały dzień czasami ani razu nie ma stolca

5 odpowiedzi
Mój owczarek niemiecki ma biegunke tak od 4 tyg.na zmianę cały dzień czasami ani razu nie ma stolca a za dwa dni trzeba wychodzić praktycznie co godz.Przez 6lat był na karmie suchej Josera i raz w tyg.szyja surowa.wszystko było ok kiedy poszliśmy na kolejne szczepienie przeciwko wściekliźnie .Po podaniu szczepionki zaczęło się piekło z biegunka i tak jest na zmianę raz ja ma raz ma zatwardzenie . Dostał już kilkanaście zastrzyków na biegunke i nic nie pomaga.Od tyg.gotuje mu ryż z piersią kurczaka i dodaje smekte i czasami mamy spokój na parę dni.Ale dzisiaj nie spałam ani godz.bo cala noc musiałam znowu wychodzić z nim bo po prostu sama woda z niego leciała. Ma dopiero 7 lat jest aktywny chce się bawić z kotem w domu ale nie wiem od czego to zależy .
Proszę zrobić badanie kalu, profil trzustkowy i Usg brzucha. To powinno pomoc w ustaleniu przyczyny

Proszę zrobić mu porządne badania, a nie szukać pomocy przez internet. Jakby mi dziecko zachorowało w ten sposób,a lekarz pierwszego kontaktu nie chciał zdobić badań poszedł bym prywatnie. A jak nie ma pieniędzy na badania (max 300 zl) proszę udać się do jakiejś fundacji i pomoc.
Pozdrawiam
Wg mnie równolegle z badaniami krwi podstawowym i szczegolowymi oraz rtg lub usg można prowadzić leczenie. A pani ze swej strony niech zastosuje głodówka 24 h zakupi karmę specjasna na zaburzenia zoladkowo jelitowe odstawić smecte bo ona nie działa u psa zamiast tego można podawać siemię lniane po ugotowaniu oraz włączyć leki przepisane przez lekarza
Dzień dobry proszę Państwa zamiast podawać zastrzyki które z opisu danego przypadku nie odnoszą konkretnego efektu proszę wykonać badania dodatkowe tzn.usg jamy brzucha trzustka wątroba badanie krwi morfologia i profile trzustkowe wątrobowy badanie kału parazytologiczne mikrobiologiczne próba chymotrypsynowa ps. jest wiele suplementów diety stabilizujących funkcjonowanie przewodu pokarmowego jak i enzymów trawiennych trzustki ,preparatów osłonowych na wątrobę czy prebiotyków pozdrawiam
Jak wyżej, trzeba wykonać badania dodatkowe krwi, USG i RTG jamy brzusznej.