Moj partner ma aids mial bardzo niska odpornosc bo 34 podczas brania lekow ta odpornosc poszla w gor

1 odpowiedzi
Moj partner ma aids mial bardzo niska odpornosc bo 34 podczas brania lekow ta odpornosc poszla w gore na 113 ale teraz przy ostatnim badaniu krwi lekarz poinformowal go ze procentowo jest dobrze ale odpornosc spadla na 90
Rozumiem, że sytuacja Pani partnera jest trudna. Przy AIDS, kluczowym wskaźnikiem zdrowia jest liczba komórek CD4, które odzwierciedlają stan układu odpornościowego. Leczenie antyretrowirusowe (ART) ma na celu zmniejszenie ilości wirusa HIV we krwi i zwiększenie liczby komórek CD4, co wzmacnia układ odpornościowy.

W przypadku Pani partnera, liczba komórek CD4 wzrosła z 34 do 113, co było pozytywnym sygnałem. Jednak ostatnio liczba ta spadła do 90, mimo że procentowo wynik jest dobry. Takie wahania mogą wynikać z różnych czynników. Skuteczność leczenia może być różna, zależnie od regularności przyjmowania leków i odpowiedzi organizmu na terapię. Ważne jest, aby partner kontynuował regularne przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ponadto, inne infekcje mogą wpływać na liczbę komórek CD4. Osoby z osłabionym układem odpornościowym są bardziej podatne na infekcje, które mogą tymczasowo obniżyć poziom CD4. Ogólny stan zdrowia, stres, dieta i styl życia również mają znaczenie dla układu odpornościowego. Wspieranie zdrowego stylu życia jest kluczowe.

Regularne badania krwi są istotne, aby monitorować stan zdrowia partnera i dostosować leczenie. Partner powinien regularnie konsultować się z lekarzem, aby omawiać wyniki badań i wszelkie wahania w liczbie komórek CD4. Jeśli zauważy znaczące zmiany w swoim samopoczuciu lub wyniki badań będą niepokojące, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem specjalistą. Lekarz może przeprowadzić dodatkowe badania, ocenić przyczynę spadku liczby komórek CD4 i dostosować leczenie w razie potrzeby.

Wsparcie emocjonalne i psychiczne jest bardzo ważne. Życie z HIV/AIDS może być trudne, a Pani wsparcie jest nieocenione. Zachęcam do dalszej współpracy z zespołem medycznym, aby zapewnić partnerowi najlepszą możliwą opiekę.