Mój partner od jakiegoś roku non stop używa różnych aplikacji stron internetowych do masturbacji roz

3 odpowiedzi
Mój partner od jakiegoś roku non stop używa różnych aplikacji stron internetowych do masturbacji rozmawia z kobietami pokazuje siebie nagiego, a nawet pyta o spotkania.Gdy rozmawiałam z nim na ten temat nie potrafi mi powiedzieć dlaczego tak robi mówi ze mam go zostawiać skoro jest taki zły, nie chce odchodzić tylko dać mu szansę, ale powoli tracę siłę bo przez chwilę nie robi tego a za chwilę jest znowu to samo. Nie wiem gdzie znajduje się problem skoro mamy super seks czuję że jemu jest dobrze i my próbujemy nowych rzeczy,żeby nic nie robił a on dalej to samo. Nie wiem już co robić… Na terapię powiedział ze nie pójdzie bo nikomu o tym nie jest w stanie powiedzieć. A ja sama nie wiem co zrobić próbowałam wszystkiego. Mówi ze nie jest w stanie mnie zdradzić poprzez kontakt fizyczny. Ale ja się boje ponieważ już mnie zdradza wirtualnie i zaczyna pytać o spotkania…Mój partner ma zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania związane ze stosowaniem substancji psychoaktywnych. Jest po trzyletniej terapii. Co mam z tym zrobić ?
Dzień dobry. Pomimo tego, że tak jak Pani opisuje są to trudne i raniące Panią zachowania, myślę, że ich przyczyna nie leży po stronie związku czy niespełnienia potrzeb seksualnych w relacji, tylko powrotu mechanizmów uzależnienia. Jeśli Pani partner jest po terapii od środków psychoaktywnych i utrzymuje od nich abstynencję, być może nie radzi sobie z głodami- masturbacja, filmy pornograficzne itp.
mogą być formą regulowania emocji,
rozładowywania napięcia, w sposób
niekontrolowany, a jednocześnie raniący Panią i przekraczający Pani granice. Zależy Pani na związku i chce go ratować, jeśli
partnerowi zależy na Pani, a wstydzi się iść do seksuologa może zawsze skonsultować się z terapeutą uzależnień, najlepiej mężczyzną. Ale to już jego decyzją, czy chce coś z tym zrobić, czy szuka wymówek. Pani też może skorzystać z pomocy terapeuty, choćby po to żeby poczuć wsparcie w tej niełatwej i rujnującej zaufanie sytuacji. Powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani, w uzależnieniu częstym zjawiskiem jest wymienność substancji i/lub zachowań, od których osoba się uzależnia. De facto, w uzależnieniu nie chodzi o samą substancję czy zachowanie, ale o to, że ta substancja lub zachowanie (albo oba te czynniki) powodują pobudzenie tzw. „ośrodka nagrody” w mózgu. Z tego, co Pani opisuje, prawdopodobnie partner jest w nawrocie choroby. Uzależnienie jest chorobą bardzo trudną w leczeniu i wymaga świadomości i pracy zarówno ze strony osoby uzależnionej (głównie), ale i osób bliskich. Zachęcam Panią zatem do zapoznania się z mechanizmami uzależnienia, które pozwolą Pani lepiej zrozumieć chorobę partnera. Warto by poszukała Pani grup wsparcia lub terapii dla osób współuzależnionych (czyli rodzin i bliskich osób uzależnionych). Będzie Pani tam mogła pogłębić swoją wiedzę odnośnie choroby, ale również, a raczej przede wszystkim, zadbać o siebie i poszukać sposobów najlepszego wsparcia dla siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Piotrowska
To, co opisujesz, jest trudną sytuacją i rozumiem, że czujesz się zagubiona oraz przytłoczona. Masz pełne prawo czuć się w ten sposób. Z tego co piszesz wynika, że Twój partner zmaga się z problemami, które dotyczą zarówno jego zdrowia psychicznego, jak i uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Pomimo, że uczestniczył w terapii, jego zachowania - takie jak wirtualna zdrada czy pytania o spotkanie – sugerują, że nadal może mieć trudności z ustanowieniem zdrowych granic i przejęciem odpowiedzialności w związku.


Oto kilka kroków, które możesz rozważyć:

1. Rozmowa o granicach – Warto porozmawiać z partnerem o tym, jak ważne są dla Ciebie określone granice. Spróbuj wyjaśnić, jakie emocje wywołują u Ciebie jego zachowania, które postrzegasz jako formę zdrady.

2. Terapeuta – Chociaż Twój partner może być oporny na terapię, warto poszukać terapeuty, który pomoże Tobie zrozumieć tę sytuację oraz podpowie, jak chronić siebie, jednocześnie nie rezygnując z wsparcia dla niego.

3. Konsultacja z psychoterapeutą ds. uzależnień. Rozważ skontaktowanie się ze specjalistą, który pracuje z osobami uzależnionymi lub parami. Taka konsultacja może dostarczyć Ci narzędzi do radzenia sobie z zaistniałym problemem.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, co zdecydujesz, masz prawo do szczęścia i do relacji, które są zdrowe, szanujące Twoje granice i potrzeby.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.