Mój problem dotyczy pęcherza. Na początku zaznaczę, że jestem względnie młodym mężczyzną - 34 lata.

2 odpowiedzi
Mój problem dotyczy pęcherza. Na początku zaznaczę, że jestem względnie młodym mężczyzną - 34 lata. Otóż kilka lat temu po 3 latach zażywania paroksetyny 20mg nabawiłem się problemu z oddawaniem moczu ( po odstawieniu leki ten problem nie ustąpił i się utrzymuje lata później) , otóż często, szczególnie nocami chodziłem do toalety, zawsze pod słabym ciśnieniem i nigdy nie miałem uczucia opróżnionego pęcherza. W ostatnim czasie został mi wykonany szereg badań z tym związany m.in. usg pęcherza, badanie ogólne i przesiew moczu. Dwa ostatnie badanie wyszły zupełnie ok, natomiast usg wykazało , że , gdy czuję potrzebę udania się do łazienki mój pęcherz jest przepełniony - 500 do 700 ml się w nim znajduje, a po mikcji zostaje ponad 200 ml, gdy właściwie już nie mogę dalej oddawać moczu. Praktycznie non-stop odczuwam dyskomfort w pęcherzu. Chciałbym zapytać jakie są sposoby leczenia takiego problemu, jak rozumiem związanego z jakimś problemem napinania mięśni pęcherza czy jest to jakaś elektrostymulacja mięśni kegla albo może być farmakologia ? Pytam tutaj, ponieważ udanie się do specjalisty na nfz jest praktycznie niemożliwe, a też nie mam ochoty płacić kilkaset złotych za wizytę u prywatnego urologa, który mi niemiło powie, żebym tylko się uspokoił to mi się poprawi.
Szanowny Panie, należy rozważyć wykonanie badania urodynamicznego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Najpierw należy się zastanowić, na czym polega Pana problem. Jedna z możliwości to tzw przeszkoda podpęcherzowa, utrudniająca odpływ moczu z pęcherza. Drugą może być niewystarczająca siła skurczu mięśnia wypieracza pęcherza moczowego. To może być spowodowane wieloma rożnymi czynnikami na poziomie ośrodkowym (mózg), rdzeń kręgowy, zakończenia nerwowe lub nawet sam mięsień wypieracz. Niestety, nie objedzie się bez wizyty u urologa. Diagnozowanie oraz leczenie takiego problemu jest długotrwałe i wieloetapowe. Samo leczenie bywa często nieskuteczne. Proszę się liczyć z tym, że grozi Panu założenie cewnika do pęcherza na stałe (na zawsze)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.