Mój problem dotyczy prawego oka. Od dwóch miesięcy odczuwam duży dyskomfort a czasami lekki ból wokó

1 odpowiedzi

Mój problem dotyczy prawego oka. Od dwóch miesięcy odczuwam duży dyskomfort a czasami lekki ból wokół oka, a czasami ból oka – tak mi się wydaje(uczucie takie jakby oko czy powieki były cały czas napuchnięte). Jeżeli chodzi o widzenie na to oko to też uległo pogorszeniu.
Przeszedłem szereg badań oka: badanie dna oka – dwa razy, usg gałki ocznej i oczodołów, OCT. Badania te nic nie wykazały i powiedziano mi że wszystko z okiem od strony okulistycznej ok. W 2002 roku miałem laserową korekcję wzroku (zredukowali mi wadę krótkowzroczności do ok z – 6,75 do -0,5. Poru latach jednak musiałem wrócić do okularów – obecnie mam -1,25 L i ok -2 P. (przy czym wada ta czasami jest mniejsza a czasami trochę większa).
Z innych rzeczy związanych ze zdrowiem - na początku lipca miałem operację zespolenia obojczyka płytką tytanową – ale nie wiem czy to może mieć jakiś związek z uczuciem z okiem.
Zrobiłem badania na cukrzycę – (górna granica ale w normie) oraz tarczyce (w normie)

Prośba o pomoc – do jakiego lekarza jeszcze się udać jakie badania zrobić
Witam, opisywane objawy to zespoł suchego oka. Wykonywane badania dodatkowe zwykle wychodzą prawidłowo. Dysponujemy w Klinice nowoczesną aparaturą i możliwościami leczenia. Zapraszam na konsultację w sprawie suchego oka do mgr. Berlinets.