Mój problem dotyczy szczęki dolnej.Po usunięciu dwóch zębów (6i7 lewa strona) postanowiłam zrobić so

1 odpowiedzi
Mój problem dotyczy szczęki dolnej.Po usunięciu dwóch zębów (6i7 lewa strona) postanowiłam zrobić sobie mała protezę na 3 zęby,gdyż brakuje mi jeszcze szóstki po prawej stronie.Chciałam zrobić najzwyklejsza protezę,ale stomatolog namówiła mnie na protezę szkieletowa na zatrzasku.By zrobić zatrzask został mi spiłowany ząb 5 po lewej stronie.Teraz brakuje mi 3 zębów.Niestety proteza kiwała się w prawo w lewo mino podścieleń przyginania haczyków.Byłam już na dwóch konsultacjach i bez efektu.Wczoraj byłam na kolejnej lekarz podścielił protezę owszem przestała się "kołysać" za to jest niesamowity ból na zatrzasku,próbowałam to przetrzymać niestety 7 godzin dałam rade a potem i tak buzia mnie bolała 5 godz.Wcześniej tez miałam ból tego zatrzasku.Moje pytanie jest takie czy da się zrobić nowa protezę na tym zatrzasku,który mam?Czy dać sobie już spokój i robić protezę wtedy jak będzie mi brakować więcej zębów?Dziękuję za odpowiedz.
Proteza szkieletowa w takiej sytuacji to lepszy wybór. Na pewno nie warto czekać na brak większej ilości zębów. Już brak jednego spowoduje przechylanie się zębów sąsiednich i wysuwanie zęba w górnym łuku. Z czasem doszłoby do zaburzenia zgryzu i konieczności leczenia ortodontycznego.
Jeżeli proteza od początku się kiwała, to była źle dopasowana, a jeśli jej noszenie powoduje ból zęba z zatrzaskiem, to można spróbować jeszcze ją dopasować. Warto również sprawdzić czy z zębem nie dzieje się nic złego. Jeśli to nic nie zmieni, to najlepiej wykonać ją od nowa.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.