Mój problem rozpoczął się około 2 miesięcy temu (początek Listopada) i niestety do chwili obecnej ni

2 odpowiedzi
Mój problem rozpoczął się około 2 miesięcy temu (początek Listopada) i niestety do chwili obecnej nikt jasno nie zdefiniował co mi dolega, a co gorsza jakie leczenie powinno być powzięte. 11 Listopada zgłosiłem się pierwszy raz do lekarza urologa z dziwnymi guzami, które są wyczuwalne bardzo łatwo na lewej mosznie. Nie jest to pojedynczy guz, lecz cały „zbiór” – empiryczne odczucie jest zbliżone do sytuacji, gdyby dotykało się dość gruby sznur dużych korali (po parę mm) (dosłownie). Występuję do od górnego odcinka moszny (nad jądrem, obszar podwrózka nasiennego) aż do „wejścia” do pachwiny, gdzie palpacyjnie nie sposób już zbadać tego dalej – jednakże zgodnie z dotychczasową sugestią lekarzy ten stan ma swój początek w pachwinie – jest ona bowiem bardzo twarda i wyczuwalnie obrzęknięta.W przypadku prawej pachwiny – zdrowej, mogę wdusić jej obszar spokojnie palcem, zaś przy lewej czuje opór.
Pachwina sama w sobie nie sprawia mi bólu, jądro niestety już tak – i to bardzo przejmujący, tępy, rozlewający ból, który powoli uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Zaczął się on z początkiem Grudnia (miesiąc po pierwszych objawach) i był sporadyczny, obecnie mijają już 2 miesiące bez diagnozy a ból stał się notoryczny i stały, co jeszcze bardziej wprawia mnie w olbrzymi stres. Ewidentnie objawy niestety się pogarszają.

Teraz parę dodatkowych, ale rzeczowych informacji, które mogą (?) pomoc:

- wraz z pojawieniem się objawów, niedługo później zaobserwowałem objawy grzybiczne (pod pachą oraz na prąciu)
- ból jądra, który staje się bardzo nieznośny, „ustępuje” podczas gorących kąpieli.
- w dzieciństwie byłem operowany w wieku 2 lat na przepuklinę oraz w wieku lat 10 na wodniaka jądra (w obu przypadkach nie pamiętam niestety, która strona)

Badanie, które miałem dotychczas wykonane:
- morfologia krwi, markery AFP, LDH,hCG, CRP, rozmaz automatyczny, płytki krwi
- badanie w kierunku Gruźlicy (próba tuberkulinowa), Kiły, HIV
- posiew moczu, badanie ogólne moczu
- USG jamy brzusznej
- tomograf miednicy wraz z kontrastem
- posiew nasienia, wymazy z cewki moczowej bakteriologiczny oraz mykologiczny, a także wymaz przeciwko Chlamydii

Niestety nic (!) z powyższych badań nie dało odpowiedzi (krew, posiewy w normie). Opis TK mówił jedynie o „asymetrycznym pogrubieniu struktur miękko-tkankowych powrózka lewego z miejscowym zatarciem przyległej tkanki tłuszczowej”, reszta w normie.

Dotychczas dostałem już leki: Bactrim forte, Diklofenak tabletki, Diklofenak czopki, Sumamed, Flucofast, przez tydzień brałem również Xarelto (jeden z lekarzy sugerował zastój żylny). Żaden z leków nie przyniósł ani grama rezeltatu.

Zrezygnowany, zacząłem poszukiwać pomocy u kolejnych specjalistów z polecenia - tym sposobem trafiłem na wspaniałego radiologa, który zbadał mnie jako kolejny przy pomocy USG i postawił takie diagnozy (cytaty):
- „w trzonie najądrza lewego drobne pogrubienie (ziarniniak zapalny?) 3x8mm.”
- „nieznacznie poszerzone (do 2,4mm) wydłużone i kręte żyły powrózka nasiennego po stronie lewej – przepływ wsteczny w próbie Valsavy w pozycji stojącej daje obraz niewielkich (subklinicznych) zpn „shunt-type” – bez istotnych żylaków węwnątrzmosznowych.”
- „do kanału pachwinowego przy tłoczni brzusznej wnika czoło drobnej przepukliny (wrota 5mm) – samoistnie ustepująca po ustaniu parcia.”

Niestety chirurg ostatnio odrzucił tezę jakobym mial przepuklinę: - palpacyjnie obraz nie dawał mu takich objawów - nawet gdyby...to przepuklina nie byłaby powodem tych doleglości :(

Jestem załamany
Brzmi jak żylaki powrózka nasiennego, ale trzeba to zweryfikować klinicznie

Czyli stwierdzono już dwie patologie które mogą dawać dolegliwości- żylaki powrózka nasiennego i przepuklina pachwinowa.
Przepuklina pachwinowa może uwięznąć wówczas okolica staje się twarda i bardzo bolesna. Jeżeli zostanie odprowadzona objawy mają dużą szansę ustąpić.
Proponuję zacząć od kwestii przepukliny u chirurga. Badanie usg można powtórzyć na stojąco po z użyciem tłoczni brzusznej celem weryfikacji obecności przepukliny. W razie potrzeby może Pan udać się do innego chirurga. Przepuklina pachwinowa może wywoływać ból jądra. Żylaki również, te kwestię należy rozwiązać u urologa.