Mój syn 24 lata od ponad roku ma problemy Pojawiło się ,że mówię a on nie odpowiada krzyknę i coś od

3 odpowiedzi
Mój syn 24 lata od ponad roku ma problemy Pojawiło się ,że mówię a on nie odpowiada krzyknę i coś odpowie. Byliśmy u psychiatry, neurologa gdzie miał badanie MIR głowy i rezonans. Na rezonansie wyszło torbiel na szyszynce. Teraz przed grudniem chwilowe zaniki pamięci{święta grudniowe czemu nie zrobiłeś prezentów bo zapomniałem, przytył bo je a co było na obiad nie pamięta)Syn jest smutny, nic mu się nie chce. Wiem też o narkotykach. Proszę o pomoc gdzie się udać co robić
"Pojawiło się ,że mówię a on nie odpowiada krzyknę i coś odpowie". Czy to oznacza, że syn stał się wycofany? Mało informacji w opisie. Zaniki pamięci też mogą świadczyć o wielu różnych problemach. Narkotyki mogą być sposobem na ucieczkę od tych problemów. Może warto skontaktować się z najbliższą poradnią zdrowia psychicznego i poszukać endokrynologa (w związku z torbielem na szyszynce)?

Dzień dobry,
zachęcam do pogłębienia diagnozy - lekarz pierwszego kontaktu skieruje Syna do odpowiednich specjalistów. Być może warto ponownie umówić wizytę u lekarza psychiatry a także wykonać testy psychologiczne. Zachęcam też, aby zadbała Pani/Pan o siebie. Pisząc o problemach Syna, wnioskuję, że to jest trudność także i dla otoczenia, które martwi się o młodego człowieka.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sytuacja, w której znajduje się Pani syn, z pewnością wymaga dalszej diagnostyki i wsparcia. Torbiel na szyszynce, chociaż często jest łagodnym schorzeniem, może powodować różne objawy neurologiczne, a Pani opis sugeruje, że problemy syna mogą być złożone i wieloaspektowe.

Oto kilka kroków, które mogą pomóc w dalszym postępowaniu:

1. Kontynuacja opieki medycznej: Ważne jest, aby kontynuować regularne wizyty u neurologa, który monitoruje torbiel na szyszynce. Neurolog może zlecić dodatkowe badania lub konsultacje z innymi specjalistami, takimi jak endokrynolog, aby ocenić wpływ torbieli na inne funkcje organizmu, szczególnie te związane z produkcją hormonów, które mogą wpływać na nastrój i zachowanie.

2. Psychiatra i psychoterapia: Skoro syn był już u psychiatry, ważne jest, aby kontynuować leczenie psychiatryczne, szczególnie jeśli występują objawy depresji, zaniki pamięci czy zmiany w zachowaniu. Terapia psychologiczna może być również bardzo pomocna w radzeniu sobie z emocjami, motywacją i ewentualnymi problemami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych.

3. Centrum uzależnień: Skoro wspomniała Pani o narkotykach, kluczowe może być skorzystanie z pomocy specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień. Wiele ośrodków oferuje kompleksową pomoc, włączając wsparcie psychologiczne i psychiatryczne, które są niezbędne w leczeniu uzależnień.

4. Wsparcie rodziny: Proces leczenia i powrót do zdrowia to trudny czas zarówno dla syna, jak i dla całej rodziny. Może Pani rozważyć konsultacje z psychoterapeutą rodzinnym, który pomoże Pani i rodzinie lepiej zrozumieć sytuację i nauczyć się, jak najlepiej wspierać syna w jego leczeniu.

Podejmowanie tych kroków może pomóc w ustaleniu odpowiedniego planu leczenia i wsparcia dla Pani syna, a także pomoże mu wrócić do lepszego samopoczucia i zdrowia. Zachęcam do regularnego kontaktu z lekarzami i poszukiwania wsparcia w razie potrzeby.