Mój syn ma codziennie zmienne nastroje,,,,,,jest wesoły ,mily potrafi dogadywac się z synami z zona,

3 odpowiedzi
Mój syn ma codziennie zmienne nastroje,,,,,,jest wesoły ,mily potrafi dogadywac się z synami z zona,,,,ale nie lubi jak ktoś się mu sprzeciwia -potrafi w mgnieniu oka zmienic swoje nastawienie,,,,,z miłego w- okropnie wulgarny sposób odezwac się do syna,,i przy tym zrobi agresywna mine ze strach mu zwrócić uwagę,,,,,ja jak na to patrze boje się go,,,Przeszkadza mu placz dziecka,,,,z domu ucieka ,,wraca pod wieczor,,nie pomaga zonie.....zawsze znajduje sobie cos co nie jest związane z domem
Witam. Podane jest zbyt mało danych, aby można było spróbować coś doradzić- takie zachowanie syna może wynikać zarówno z chwilowego przemęczenia, przeciążenia i frustracji, jak i być związane z zaburzeniami osobowości- przydałaby się wizyta u psychiatry, zanim zachowania impulsywne wymkną się spod kontroli (co może prowadzić do agresji fizycznej względem bliskich). Trzeba namówić syna na wizytę u specjalisty. Osoby, ze skłonnością do w/w niestabilnych zachowań w celu złagodzenia napięcia emocjonalnego mogą zacząć sięgać po alkohol, etc, więc nie ma co zwlekać z wizytą. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Czynników takiego zachowania może być wiele. Prawdopodobnie syn ma trudności w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami i być może dlatego ucieka w różne zajęcia, aby nie czuć i nie myśleć. Warto byłoby z nim na spokojnie porozmawiać i podpytać w czym tkwi problem albo delikatnie zaproponować mu wsparcie specjalistów (np. psychologa). Rozmowa z bardziej obiektywną osobą może pomóc spojrzeć na problem z innej perspektywy. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną. Życzę powodzenia.
Problemy, które Pani opisuje, obserwując syna dotyczą kontroli emocjonalnej oraz osłabienia funkcji mechanizmów obronnych, co z pewnością utrudnia relacje z bliskimi osobami, jednak jest często odczuwane wyłącznie przez otoczenie. Pierwszym krokiem w tej sytuacji powinna być konsultacja psychologiczna. Częstą praktyką w takich przypadkach jest zgłoszenie się pacjenta za namową osób bliskich co także polecam.

Eksperci

Marta Zielke

Marta Zielke

Psycholog

Łódź

Małgorzata Niklasińska

Małgorzata Niklasińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Polkowice

Hubert Kulik

Hubert Kulik

Psycholog

Gdynia

Justyna Chodyna-Kubala

Justyna Chodyna-Kubala

Psychoterapeuta

Warszawa

Dorota Ussorowska

Dorota Ussorowska

Geriatra, Psychiatra, Internista

Sopot

Barbara Chudy

Barbara Chudy

Hematolog, Internista

Tarnów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 31 pytań dotyczących usługi: choroba afektywna dwubiegunowa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.