Mój synek (21 mcy) wstając rano , od 5 dni, bardzo utyka. Były dwa dni , że nie mógł w ogóle iść,mus

1 odpowiedzi
Mój synek (21 mcy) wstając rano , od 5 dni, bardzo utyka. Były dwa dni , że nie mógł w ogóle iść,musiałam mu pomóc, natomiast dalej w ciągu dnia chodzi już normalnie lecz nie jest to ta sama koordynacja ruchowa jaką miał wcześniej. Zaraz po obudzeniu ma problemy z chodzeniem i siadaniem. Przy schylaniu po zabawkę potrzebuje pomocy,nie potrafi sam. Nie kojarzę aby w ostatnim czasie gdzieś się uderzył. Próbowałam obie nóżki ( od stóp do bioderek )uciskać delikatnie chcąc sprawdzić czy dziecko zareaguje na ból ale nie było reakcji. Jakie mogą być powody takiego utykania?
Prawdopodobnie doszło do wystąpienia epizodu młodzieńczego zapalenia stawu biodrowego - do się zdarza dość często w wieku 2-5 lat. Powód jest nieznany jednak częściej dochodzi do takiego stanu w wyniku przebytej niedawno infekcji ( np. Górnych dróg oddechowych) lub poprzeciążeniowych ( np. Trampolina).
Wskazane jest wtedy
1. zakaz chodzenia 5 dni.
2. "bajkowe" leżenie w łóżku
3. ibuprofen 3xdziennie zgodnie z masą ciała
w razie braku poprawy ( co występuje rzadko- zwykle już wystarcza 3 dni spoczynku) wtenczas jest wymagane poszerzenie diagnostyki i konsultacja stacjonarna.
Taką poradę zwykle udzielam poprzez konsultację on-line zatem mogą się państwo na nią umówić lub też wpłacić DOBROWOLNĄ kwotę jako rekompensatę za poświęcony czas. płatność możliwa poprzez gabinetymed.pl/PaynowPayment/Create
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.