Mój synek ma 5msc karmiony piersią, od 2tygodni robi zielone kwaśne kupy. Na początku była to biegun

1 odpowiedzi
Mój synek ma 5msc karmiony piersią, od 2tygodni robi zielone kwaśne kupy. Na początku była to biegunka 10-14 kup dziennie i to utrzymywało się przez 3 dni po czym podałam smecte po zaleceniu pediatry. Na 2-3 dni przeszło i znowu nawróciły wodniste kupy(wszystko wsiąkało w pampers). Teraz od 3 dni robi przeważnie zielone kupy 5-7 na dobę z czego czasami jest to sam śluz (zielony). Badanie ogóle moczu i kału zrobiłam na własna rękę i wyniki są ok. Lekarz rodzinny zalecił tylko podawanie probiotyku. Czy to normalne, ze niemowlę przez tak długi czas robi zielone wodniste kupy? Jakie badania jeszcze zrobić żeby wiedzieć, ze wszystko jest w porządku? Dodam tylko, ze miesiąc temu leżałam z synkiem w szpitalu z powodu bakteri coli w moczu i doszło do zapalenia (crp 165) i ten sam lekarz po moich podejrzeniach, ze coś jest nie tak kazał tylko podawać krople delicol … dlatego tez szukam porady tutaj ponieważ mam już uprzedzenie do tego lekarza rodzinnego i boje się żeby znowu nie wylądować z dzieckiem w szpitalu.
Wygląda jak infekcja układu pokarmowego: należy zrobić posiew kału, powtórzyć czujnie mocz- badanie ogólne, badanie posiew. Często w posiewie kału nic nie wychodzi, bo przyczyną są wirusy atakujące przewód pokarmowy dziecka. Ważna bywa też kontrola wagi dziecka- aby sprawdzić nasilenie zaburzeń. Na marginesie dodam, ze należy poszukać innego lekarza- takiego, jakiemu Pani zaufa. Nie oceniam, że lekarz rodzinny, o którym Pani pisze, na pewno popełnił jakiś błąd, bo infekcja często wymyka się spod kontroli- pierwszego dnia piszemy probiotyk a drugiego niestety skierowanie do szpitala... Natomiast brak zaufania, niepewność i lęk matki to wskazanie do zmiany lekarza.