Moj tata jest po operacji tętniaka na sercu (3,5r temu) wszystko było i jest z tym Ok . Po tych kilk

2 odpowiedzi
Moj tata jest po operacji tętniaka na sercu (3,5r temu) wszystko było i jest z tym Ok . Po tych kilku latach a badał sie regularnie po operacji okazało sie ze jest guz złośliwy na lewym płucu . I teraz możliwa jest operacja , guz nie daje przezutow ( doktor tak powiedział ) ale tata ma za słabe serce na taks operacje ( plus do tego zastawka na sercu czy w sercu ) ... co w takim wypadku ???? Proszę mi pomoc . Chemia co pomoże chemia ? Tata chce żyć a wycięcie tego guza dałoby mu szanse na dłuższe życie ... wierze ze da sie jakoś tacie pomoc proszę o opinie . Z góry bardzo dziękuje !!!!
Operacja daje szansę na radykalne wyleczenie raka płuca, o ile nie ma przeciwwskazań do leczenia operacyjnego (na przykład ciężkie choroby współistniejące). Alternatywą formą leczenia mogłaby być radykalna radioterapia. Wszystko zależy od typu nowotworu i stopnia zaawansowania choroby. Myślę, że najlepiej, żeby planowanie leczenia Taty odbyło się w zespole interdyscyplinarnym złożonym z torakochirurga, radioterapeuty, onkologa i kardiologa. Taki zespół specjalistów ustali optymalny sposób terapii dający największe szanse na skuteczne leczenie przy minimalizacji ryzyka powikłań. Takie konsylia odbywają się w każdym ośrodku onkologicznym.

Podstawą doboru najlepszej opcji leczenia jest postawienie konkretnej diagnozy. Na pewno ostateczna decyzja o intencji leczenia ( radykalne v. paliatywne) i sposobie leczenia chirurgia czy radioterapia, a może leczenie skojarzone powinna być podjęta w ramach Komisji Onkologicznej. Nigdy nie powinna to być decyzja jednego lekarza nawet z tytułem profesora.