Mój tata jest po trzech operacjach kolana. W lutym bieżącego roku doszło u niego do wieloodłamowego

1 odpowiedzi
Mój tata jest po trzech operacjach kolana. W lutym bieżącego roku doszło u niego do wieloodłamowego złamania rzepki, została ona zespolona operacyjnie popręgiem webera. Po 3 miesiącach, a więc pod koniec maja artroskopowo zostały usunięte druty, a także uwolniono kolano ze zrostów. Po operacji stwierdzono zrost rzekomy rzepki i podczas kolejnej operacji (w czerwcu) usztywniono rzepkę na metalowej płytce. Problem w tym, że po trzeciej operacji lekarz prowadzący stwierdził, iż doszło do skrócenia się mięśnia czworoglowego i zalecił intensywną rehabilitacje. Rehabilitacja trwa juz ponad trzy miesiące, a efektów żadnych. Kolano zgina się do okolo 45 stopni i koniec, rehabilitanci nie chcą kontynuować ćwiczeń mówiąc, że one i tak nie przynoszą rezultatów. Natomiast lekarz rozkłada ręce i mówi, ze aby cokolwiek zrobić tata musi zginać nogę conajmniej do kąta 90 stopni. Jednak według rehabilitantow jest to nie do wyćwiczenia ze wzgledu na silne zrosty, które powstały po operacjach. Co robić? Czy jest szansa na uwolnienie ze zrostów jeśli kolano zgina się tylko do 45 stopni?
Uwolnienie zrostów przy 45 stopniach zgięcia jest oczywiście możliwe, pytanie tylko, czy to one są winne ograniczeniu. Poza tym, aby skutecznie przeprowadzić terapię, trzeba być pewnym, że tym razem rzepka się zrosła. Inaczej znów skończy się tak samo. W takiej sytuacji zrobiłbym badanie tomografii komputerowej z kontrastem dostawowym, co jednocześnie precyzyjnie określi stopień zrostu i przebudowy złamania rzepki oraz pokaże zakres zrostów wewnątrzstawowych. Jeśli jest inna przyczyna takiego stanu, to też przybliży do rozpoznania.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.