Mój tata od dłuższego czasu wpada w furię jak widzi swojego szwagra. Dodam że mieszka on z nami od d

4 odpowiedzi
Mój tata od dłuższego czasu wpada w furię jak widzi swojego szwagra. Dodam że mieszka on z nami od dłuższego czasu i jest bezrobotny. Ojciec zaczyna się wydzierać na niego do takiego stopnia że nie idzie go uspokoić. Przyczyną takiego zachowania jest właśnie to że mamy brat jest bezrobotny. Wpada w taki amok że jak by miał coś pod ręką to nie wiem czy by nie popełnił jakieś zbrodni. Robi nam dodatkowo awantury że jeszcze brata mamy bronimy. Totalnie nie możemy do niego dotrzeć. Dodam jeszcze że specjalne sam się nakręca i robi wszystko by się z nim skonfrontować. Przy tej sytuacji totalnie przestaje myśleć i zapomina co robił np. 5 minut wcześniej. Poproszę o pomoc bo nie chce by stała kiedyś się tragedia.
Rozumiem, że sytuacja jest bardzo trudna i stresująca dla całej rodziny. Ważne jest, aby podjąć działania, które mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa i poprawie sytuacji.

W sytuacjach, gdy ojciec wpada w złość i staje się agresywny, bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim domownikom. Jeśli istnieje ryzyko, że sytuacja może eskalować do przemocy fizycznej, Proszę nie wahać się wezwać odpowiednich służb: Policja (numer alarmowy 112) – w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, należy niezwłocznie wezwać policję. Funkcjonariusze mogą podjąć odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć sytuację i zapobiec eskalacji przemocy. Centrum Interwencji Kryzysowej – wiele miast posiada centra interwencji kryzysowej, które oferują natychmiastową pomoc psychologiczną i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Można tam uzyskać pomoc telefoniczną lub umówić się na spotkanie.

Należy rozważyć tymczasowe rozwiązania, takie jak oddzielne mieszkanie dla szwagra, przynajmniej na czas, kiedy sytuacja się uspokoi. Dla szwagra warto poszukać wsparcia w organizacjach, które oferują pomoc osobom bezrobotnym i bezdomnym. Oto kilka miejsc, które mogą pomóc: Ośrodki Pomocy Społecznej – większość gmin posiada Ośrodki Pomocy Społecznej, które oferują wsparcie dla osób bezrobotnych i bezdomnych. Warto skontaktować się z lokalnym OPS i dowiedzieć się, jakie formy wsparcia są dostępne.
Proszę sprawdzić również Fundację Pomocy Wzajemnej Barka, Fundację Pomocna Dłoń, Caritas Polska i Portal praca.gov.pl

Warto rozważyć udział w terapii rodzinnej, aby cała rodzina mogła pracować nad lepszą komunikacją i zrozumieniem. Terapia może pomóc w znalezieniu sposobów na wsparcie siebie nawzajem w trudnych momentach.

Pozdrawiam, Marta Ługowska

Dzień dobry, z tego co napisałaś przeżywasz bardzo trudne momenty i obawy o to co się może wydarzyć. Dlatego bardzo ważne jest abyście wszyscy byli bezpieczni. Nie bój się dzwonić na 112 zwłaszcza kiedy sytuacja się pogarsza i może dojść do przemocy fizycznej. Warto skontaktować się wcześniej z Ośrodkiem Pomocy w swojej miejscowości, gdzie znajdziesz pomoc specjalisty nie tylko w zakresie wsparcia psychologicznego ale i również w razie potrzeby pomoc prawną, materialną. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, opisana sytuacja jest dla Ciebie i Twoich bliskich dużym obciążeniem. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego jeśli zachowania taty będą eskalować zareaguj i zadzwoń pod numer 112. Nie bój się zadzwonić. Oprócz tego uważam, że w Twojej sytuacji ważne jest wsparcie psychologiczne i prawne. Poproś o pomoc osobę dorosłą, której ufasz i razem udajcie się do Ośrodka Pomocy w miejscowości, w której mieszkasz. Pracownicy ośrodka będą mogli zorganizować wsparcie dla Ciebie i najbliższych a także pomóc szwagrowi taty. Czy ktoś z osób bliskich dorosłych rozmawiał z tatą i proponował mu kontakt z psychologiem? Pozdrawiam
Witam. Opis wskazuje, że może być objawem problemu z kontrolą emocji i brakiem umiejętności radzenia sobie ze stresem. Zalecam skonsultowanie się z psychologiem lub terapeutą, aby pomóc ojcu w przepracowaniu jego emocji i nauczeniu się bardziej efektywnych strategii radzenia sobie z sytuacją. Ważne jest również, aby zadbaliście o bezpieczeństwo wszystkich osób zamieszkujących dom, w tym ojca i szwagra. Jeśli ojciec nie jest w stanie poradzić sobie z własnym zachowaniem, dobrze byłoby skorzystać z pomocy specjalistów. Pozdrawiam