Mój tato przebył w czwartek tydzień temu zawał. Objawy, które temu towarzyszyły to mój szyi, barku,

3 odpowiedzi
Mój tato przebył w czwartek tydzień temu zawał. Objawy, które temu towarzyszyły to mój szyi, barku, nudności, ból w klatce piersiowej. Wstawiono stent, bo tętnica była w 90 % niedrożna. Po 5 dniach został wypisany, bo miał dobre wyniki. Na wypisie jest stwierdzony ostry zawał serca. Od pobytu w szpitalu i do dzisiaj ( już 9 dni po incydencie) nadal utrzymuje się lekki ból w szyi. Lekarz powiedział, że to nie ma związku z zawałem. Czy na pewno to nic, co powinno niepokoić i nie ma związku z zawałem?
Dzień dobry! Skoro lekarz, który miał możliwość bezpośredniej rozmowy z pacjentem stwierdził, że ból nie ma związku z zawałem, to zapewne tak jest. Trudno polemizować z jego opinią bez możliwości zbadania pacjenta.

Widzę,że minął już tydzień od pojawienia się pytania.Jeśli ból o którym Pani pisze nadal występuje lub nasila się radziła bym ponowną konsulrację w miejscu gdzie wstawiono Pani Ojcu stent Pozdrawiam
Prawdopodobnie nie ma to związku. Typowym objawem zawału jest ból za mostkiem promieniujący do żuchwy, lewego barku. Ból w szyi, po zaopatrzeniu naczynia inwazyjnie i braku innych objawów, czy też zmian w ekg raczej jest przypadkowy.