Mój wujek ma problemy z chodzeniem od kilkunastu lat. Ma 69 lat. Choroba pogłębiała się . Stwierdzon

2 odpowiedzi
Mój wujek ma problemy z chodzeniem od kilkunastu lat. Ma 69 lat. Choroba pogłębiała się . Stwierdzono u niego chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych i stawów kręgosłupa, 3 lata temu miał operację wstawienia sztucznego biodra prawego. Po wykonanej operacji miał kilkutygodniową rehabilitację, po czym został wypisany do domu. Chodzenie sprawiało mu ból. Obecnie porusza się powoli za pomocą balkonika, jednakże są to krótkie spacery takie kilkuminutowe, ponieważ nie może dłużej ustać na nogach. Większość czasu leży na łóżku. Ma zawroty głowy przy wstawaniu, choroba nie pozwala mu siedzieć. Nasze pytanie co robić w tej sytuacji, do jakich specjalistów się zgłosić aby wujek mógł bardziej sprawniej się poruszać. A może przeprowadzić operację na drugie biodro. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Decyzja możliwa po ocenie głównej przyczyny dolegliwości.
Należy udać się do neurologa i do ortopedy.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Choroba zwyrodnieniowa stawów powoduje zmianę biomechaniki chodzenia z powodu postępujących dysfunkcji. Organizm dostosowuje się do istniejących warunków. Również mięśnie pracują w innym zakresie niż przewiduje fizjologia. Po wymianie stawu zwiększyła się ruchomość operowanego stawu i jednocześnie zostały postawione nowe zadania przed układem mięśniowym, który musi "dostosować się" do warunków powstałych po zabiegu. Należy kontynuować rehabilitację, która może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Oczywiście należy rozważać wymianę "drugiego" biodra, jeśli pozwala na to stan ogólny pacjenta

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.