Mój wynik z rezonansu: Prostata o wymiarach około 47x39x70mm (SDxAPxSI). PZ Strefa obwodowa niejed

1 odpowiedzi
Mój wynik z rezonansu: Prostata o wymiarach około 47x39x70mm (SDxAPxSI).
PZ
Strefa obwodowa niejednorodna, w obu płatach pasma niższego sygnału T2, z cechami ograniczenia dyfuzji :
-w segmencie PZpm i PZpl środkowym płata prawego, w najdłuższym wymiarze w płaszczyźnie poprzecznej do 17mm, z
cechami wczesnego wzmocnienia - PIRADS 5.
-na pograniczu płatów w segmentach PZpm środkowym w najdłuższym wymiarze 10mm - PIRADS 4.
W palcie lewym PZ niejednorodna w DWI - PIRADS 3.
TZ
Powiększona, przebudowana guzkowo.
Wyróżniają się ogniska o niskim synale T2, z cechami ograniczenia dyfuzji i wczesnym pokontrastowym wzmocnieniem:
- w środkowym TZa płata lewego dobrze odgraniczony guzek śr. ok. 15mm- PIRADS 3
-w płacie prawym TZa/TZp środkowym pasmo o długości ok. 16mm - PIRADS 5
Mam skierowanie na biopsja. Jaka wykonać zwykłą czy fuzyjna? Co oznacza ten wynik,?
Zawsze biopsja fuzyjna jest bardziej dokładna jeśli chodzi o obszary pobrania wycinków. Należy pilnie i bezzwłocznie zgłosić się na wykonanie biopsji z uwagi na zły wynik rezonansu.