Moja babcia 77 lat przeszła 2 udary w przeciągu 1 tygodnia. Lekarz twierdzi że cały mózg jest 'zalan

3 odpowiedzi
Moja babcia 77 lat przeszła 2 udary w przeciągu 1 tygodnia. Lekarz twierdzi że cały mózg jest 'zalany' że babcia nie widzi, nie słyszy i nie rozumie. Natomiast ściska nasze dłonie, podnosi rękę do góry. Gdy się jej powie żeby otworzyła oczy-otwiera je. Dodatkowo gdy zwilzalam jej woda usta mając szklane z wodą w ręce babcia skierowała rękę lewą w kierunku wody (odniosłam wrażenie jakby chciała ta szklankę mi zabrać). Udar przeszła prawostronny. Jak to rozumieć skoro lekarz twierdzi że babcia nie widzi a rękę dokładnie skierowała w kierunku szklanki.
Często lekarz przychodząc do pacjenta patrzy na jego ogólny stan, nie zauważa szczegółów które Pani mogła zobaczyć przebywając przy babci cały czas. Jeżeli babcia ściska Państwa dłonie i reaguje na zadawane przez Was pytania proszę z nią rozmawiać, ustalić kod porozumiewania, np.: jeden uścisk dłoni na TAK, dwa na NIE. Gdy będą mieli Państwo pewność, że to działa możecie pokazać to lekarzowi prowadzącemu. Dzięki Waszym działaniom on również będzie mógł mieć narzędzie do kontaktu z babcią. pozdrawiam serdecznie i życzę Babci zdrowia a Państwu wytrwałości w terapii babci.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Polecam natychmiast znależć komorę normobaryczną najbliżej zamieszkania. Gdy babcia poczuje się lepiej, trzeba wykupić jej 10 seansów w komorze. Osobiście znane mi są przypadki, że pacjenci, którzy byli w takim właśnie stanie po udarze wórcili szybko do zdrowia. Jeżeli potrzebuje Pani więcej informacji, to kontakt telefoniczny do mnie na stronie: klinikazdrowienia.pl.
Można także napisać (tak lepiej, ponieważ do końca tygodnia jestem daleko od Europy): boguslaw.bienias(at)gmail.com
Sytuacja trudna, ponieważ Pani opis funkcjonowania babci jest rzeczywiście sprzeczny z diagnozą lekarza. Radziłabym poprosić o konsultację logopedę lub jeśli nie ma takiego zatrudnionego na oddziale -psychologa. Proszę być obecną podczas badania neurologopedycznego, pokazać terapeucie to, o czym Pani pisze. Czasem pacjenci po udarze zachowują sie inaczej w obecności obcych im ludzi (jak np. obcy lekarz), a czasem niestety niektóre odruchy mogą być mylone ze świadomymi działaniami pacjentów. Podsumowując, sytuacja, o której Pani pisze wymaga konsultacji ze specjalistą, który rozwieje Pani wątpliwości.

Eksperci

Izabela Pędraszewska

Izabela Pędraszewska

Neurolog

Warszawa

Marcin Paul

Marcin Paul

Fizjoterapeuta, Osteopata

Grodzisk Wielkopolski

Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Fizjoterapeuta

Kraków

Łukasz Witek

Łukasz Witek

Fizjoterapeuta

Mikołów

Marcin Zaborowicz

Marcin Zaborowicz

Fizjoterapeuta

Poznań

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 26 pytań dotyczących usługi: udar mózgu
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.