Moja córka (7 miesięcy) od ponad 2 miesięcy bardzo często się pręży w różnych pozycjach nawet jak le

5 odpowiedzi
Moja córka (7 miesięcy) od ponad 2 miesięcy bardzo często się pręży w różnych pozycjach nawet jak leży na brzuchu lub trzymam ją na rękach (przyciąga wtedy rączki do klatki piersiowej, odgina tułów, nóżki krzyżuje lub prostuje, otwiera buzie, dyszy i stęka, na buzi robi się czerwona). Rozwija się prawidłowo choć przez to prężenie wydaje mi się, że się trochę opóźnia. Przez to prężenie mam problem z ubieraniem jej, karmieniem, na spacerze w wózku pręży się, chwilę pobawi się zabawkami i za moment znowu muszę reagować, bo mała powtarza to zachowanie. Można jej przerwać, ale niekiedy się denerwuje i coraz trudniej odwrócić jej uwagę. Prawdopodobnie to onanizm niemowlęcy. Jest wesołym, bardzo pogodnym dzieckiem, ale to prężenie jest bardzo męczące czy jest jakaś metoda może masaż, żeby to wyciszyć, żeby dziecko mogło bardziej skupić się na zabawie i rozwijaniu nowych umiejętności. Córka nie siedzi jeszcze sama.
Dziękuję za każdą radę.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
proponuję zabrać córkę na konsultacje do neurologa.
Pozdrawiam ES

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Objawy jakie Pani opisuje mogą mieć związek z nieprawidłowym napięciem mięśniowym, co często wymaga rehabilitacji fizjoterapeutycznej (np. metodą Vojty). Proszę udać się z dzieckiem do fizjoterapeuty specjalizującego się w leczeniu dzieci i do neurologa. Pozdrawiam serdecznie.
Zuzanna Maryańczyk-Sitarz
Dzień dobry. Zachęcam, by zacząć od wizyty u neurologa, ponieważ wskazane przez Panią objawy mogą świadczyć np. o kwestiach związanych z napięciem mięśniowym. Jeśli okaże się to zasadne, wówczas warto rozważyć dostosowaną do potrzeb dziecka fizjoterapię. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, polecam wizytę u neurologa dziecięcego. pozdrawiam
Trudności te mogą wynikać z nieprawidłowego napięcia mięśniowego. Proszę udać się do neurologa lub fizjoterapeuty, który pracuje z małymi dziećmi. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.