Moja córka dostała biegunki krwotocznej byłyśmy w szpitalu i stwierdzono że to od mleka . Mleko mamy

2 odpowiedzi
Moja córka dostała biegunki krwotocznej byłyśmy w szpitalu i stwierdzono że to od mleka . Mleko mamy zmienione ale czasem kupka jest bez krwi a czasem jest z lala plamka krwi lub żyłkami dodam że kilka dni krew się nie pojawiala . Czy to jest wywołane ty że jelita jeszcze się goją czy znowu coś tam się dzieje
Dzień dobry,

żyłki krwi w stolcu są najczęściej objawem alergii pokarmowej. Fakt, że biegunka ustąpiła po zmianie mleka świadczy o trafieniu w czynnik uczulający. Jeśli nadal pojawia się krew po dwóch tygodniach od zmiany mleka proszę skonsultować się ze swoim pediatrą. Część dzieci jest uczulona na więcej niż jeden składnik diety. Jest możliwe, że drugi czynnik nie uczula tak mocno.
Jeśli czas od zmiany mleka jest krótszy niż 2 tygodnie to jelita mogą się jeszcze goić.
Niepokojące objawy - wymioty, biegunka, gorączka, apatia, nieprzyjmowanie pokarmów - powinny skłonić Państwa do pilnej konsultacji z lekarzem

pozdrawiam

Oskar Zgraj

Zgadzam się z kolegą po fachu ;)
Proponuję wizytę u alergologa i dietetyka dziecięcego.
Wskazane jest również wykonanie testów nietolerancji pokarmowych - polecam test foodprint lub fooddetective.