Moja córka ma 22 lata. Jest pełną energii studentką 4-ego roku medycyny. Tydzień temu w trakcie jazd

3 odpowiedzi
Moja córka ma 22 lata. Jest pełną energii studentką 4-ego roku medycyny. Tydzień temu w trakcie jazdy autobusem straciła jakby na chwilę kontakt z rzeczywistością. Nie pamiętała jak dojechała do domu. Nie straciła przytomności, tylko nie mogła sobie przypomnieć części zdarzeń z tego dnia, towarzyszył temu ogromny lęk. Wieczorem wezwała pogotowie, które nie stwierdziło żadnej konkretnej przyczyny złego samopoczucia. Na drugi dzień lekarz rodzinny dał skierowanie do neurologa. Czy to może być coś bardzo poważnego? Kolejki do specjalistów są takie długie, bardzo się denerwuję.
Polecam ŻEBY było szybko Oddział neurologii .A nie czekanie do poradni potem ma a badania I inne laboratoryjne .nie zawsze PORADNIE mają możliwości zrobienia wielu badań laborator
.dlatego polecam oddzial

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pacjentka wymaga diagnostyki neurologicznej.
Witam. Utarło się, nie wiedzieć czemu, że każde zasłabnięcie jest tylko i wyłącznie, albo przede wszystkim na tle neurogennym. A to nie jest do końca prawda. W największym procencie, bo aż ponad 40 % tło jest pochodzenia kardiogenno - naczyniowego w każdym wieku. Tło neurologiczne tylko w 6 %. Lekarze rodzinni nagminnie pomijają inne przyczyny zasłabnięć i omdleń niż neurologiczne. Może wynikać to z faktu, iż Św.P. Profesor Antoni Prusiński wybitny polski Neurolog pisał już o tzw. zespole sercowo - mózgowym. Uzasadniał ścisłe powiązania pracy serca, ciśnienia krwi, tętna z pracą mózgu, gdyż to on jest najbardziej wrażliwym narządem pomimo, iż stanowi tylko 2% masy ciała na niedokrwienie i niedotlenienie. Tak więc nie skupiłbym się tylko na diagnostyce neurologicznej u młodej, zdrowej osoby, a zwróciłbym też uwagę na okoliczności zdarzenia i tryb życia, który niewątpliwie ludzie młodzi prowadzą, często niedojadając i niedopijając lub czyniąc to w sposób nieregularny. Neurologia to nie jedyna specjalizacja to prowadzenia diagnostyki omdleń. Przebadać na pewno należy układ endokrynny z tarczycą włącznie. Proszę zachować spokój jeśli córka czuje się dobrze. Na pewno wymaga konsultacji neurologicznej ale nie tylko i może okazać się, że przyczyną, która była efektem takiego niepokojącego incydentu jest błaha i nie wymaga leczenia neurologicznego. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.