Moja córka nie je mięsa.Teraz odstawiła nabiał bo szkodzi jej na cerę.Ma trądzik.Teraz postanowiła ż

2 odpowiedzi
Moja córka nie je mięsa.Teraz odstawiła nabiał bo szkodzi jej na cerę.Ma trądzik.Teraz postanowiła że chce przyjmować weganska odżywkę białkowa by uzupelnic niedobory.Czy to bezpieczne dla 21 letniej dziewczyny?Ja jestem pelna obaw.
Dzień dobry, w przypadku eliminacji dużych grup produktów z diety istnieje ryzyko wystąpienia niedoborów jeżeli produkty te nie są odpowiednio zastąpione. Dieta wegetariańska jest bezpieczna na każdym etapie życia jeżeli jest odpowiednio zbilansowana. Aby jednoznacznie stwierdzić czy wskazane przez Panią działania są bezpieczne w przypadku Pani córki warto zgłosić się do specjalisty, który przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy oraz analizę dotychczasowego sposobu żywienia.

Dzień dobry, uzupełnienie niedoborów białka odżywką białkową to dobry pomysł, niemniej jednak należałoby zbilansować żywienie na tyle, aby uzupełnić podaż białka dobowo w stopniu odpowiednim (jeden shake z białkiem nie zastąpi całościowego zapotrzebowania dla młodej kobiety), dodatkowo przy wegetarianizmie, weganizmie należy także zwrócić uwagę na inne niedobory, które mogą się ukształtować, dlatego taki jadłospis powinien przygotować specjalista.