Moja córka od dziecka nie radzi sobie z nauką, ma trudności w funkcjionowaniu w grupie rówieśniczej
2
odpowiedzi
Moja córka od dziecka nie radzi sobie z nauką, ma trudności w funkcjionowaniu w grupie rówieśniczej i kontaktach z nauczycielami, liczne wizyty u psychologa jej nie pomogły chodzi do niego od 12 roku życia obecnie ma 16 lat, jest zahamowana w kontaktach z innymi ale np. w domu zachowuje się normalnie poradni stwierdziła problemy natury emocjonalno - wolicijonalnej. Jeśli chodzi o szkołę to każdy nauczyciel jest inny i ma inne podejście większość przy najmniej z tego co wiem od wychowawcy stara się jej pomóc a niektórzy mają to gdzieś. Córka ma słabe oceny ale 2 czy 3 to wystarczająca ocena żeby przejść do następnej klasy. Nauczyciele ją żadko pytają na forum klasy, dają więcej czasu na naukę i to w sumie wszystko. A jeśli chodzi o o poprawienie relacji społecznych to nie robią nic. Co by dała córce nauka w domu? Czy jej taka przysługuje?
Dzień dobry, nauczanie domowe niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem bo może jeszcze pogłębić deficyty w kompetencjach społeczno- emocjonalnych, jednak można to rozważyć. Problemy córki trwają już od kilku lat, jeśli wizyty u psychologa nie pomogły, to może warto poszukać innego specjalisty? W pracy terapeutycznej ważne jest nawiązanie odpowiedniej relacji i zdobycie zaufania, jeśli córka nie czuje sie u psychologa dobrze, praca może nie przynosić efektów. Warto też skonsultować to z wychowawcą oraz z psychologiem szkolnym, który lepiej zna środowisko, w ktorym sie uczy. Córka jest teraz w okresie dojrzewania co też nie pozostaje bez wpływu na jej zachowanie i z pewnością trzeba to uwzględnić w pracy terapeutycznej.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Rozumiem, jak trudna i stresująca jest dla Pani sytuacja córki, zwłaszcza widząc, że jej problemy emocjonalne i trudności w relacjach społecznych nie zniknęły pomimo wizyt u psychologa. Nauka w domu może być rozważana, jeśli córka odczuwa dużą presję w szkole, co może wpływać na jej zdrowie emocjonalne. Edukacja domowa daje możliwość stworzenia bardziej przyjaznego i bezpiecznego środowiska, w którym mogłaby uczyć się we własnym tempie, bez dodatkowego stresu związanego z interakcjami społecznymi w szkole. Aby sprawdzić, czy przysługuje jej nauczanie domowe, warto skontaktować się ze szkołą lub poradnią psychologiczno-pedagogiczną, która może ocenić jej sytuację i wydać odpowiednie zalecenia. Wspieranie córki w domu, okazanie zrozumienia i zapewnienie jej komfortu psychicznego są kluczowe, aby mogła poczuć się bezpieczniej i stopniowo budować swoje poczucie własnej wartości. Pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.