Moja historia jest długa, mam 36 lat, w czerwcu 2022 r zachorowałem na chłoniaka z komórek T, który

3 odpowiedzi
Moja historia jest długa, mam 36 lat, w czerwcu 2022 r zachorowałem na chłoniaka z komórek T, który zaatakował mój kręgosłup. W sierpniu z powodu ucisku na rdzeń musiałem mieć operację odbarczania kręgosłupa po której zostałem sparaliżowany (kończyny dolne), długa i ciężka rehabilitacja w trakcie leczenia onkologicznego przyniosła efekt, zacząłem ruszać nogami, sam siadać, byłem też pionizowany, udało mi się zrobić parę kroków. W styczniu tego roku podczas tk okazało się, że moj kręgosłup jest w opłakanym stanie, że składam się wpół, potrzebna była natychmiastowa operacja stabilizacji i tak 2 tyg temu miałem operację stabilizacji kręgosłupa na odcinku th7-th12, po operacji ruszałem nogami , podnosiłem je , zginąłem. Po powrocie do domu ból pleców oraz straszne wymioty po Ketonalu spowodowały, że nie mogę się rehabilitować, nie mam na to siły i znowu przestałem ruszać lewa nogą a prawa ruszam minimalnie. Czy to tylko chwilowe, spowodowane osłabieniem czy cos poważniejszego? Błagam o radę co robić.....pod koniec kwietnia jadę na miesięczna rehabilitację w ośrodku ale do tego czasu muszę coś robić a ból jest tak silny że ciężko mi cokolwiek ćwiczyć
Dzień dobry, oprócz siły mięśni należałoby sprawdzić jeszcze czucie skórne i odruchy głębokie- to dałoby więcej informacji czy problemem jest powracający ucisk na kręgosłup czy ogólne osłabienie. Może warto skonsultować się z neurologiem? Trzymam kciuki za powrót do sprawności. Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Najlepiej proszę się skontaktować się z neurochirurgiem - operującym.
Na podstawie tego, co Pan powiedział, oraz mojego doświadczenia, radzę, aby nie przestawać ćwiczyć. Jeśli jest bardzo ciężko i nie ma Pan siły, aby poruszyć lewą nogą, proszę wykonywać lżejsze ćwiczenia, np. napinanie izometryczne mięśnia czworogłowego (jakby chciał Pan pociągnąć stopę na siebie) przez 5 sekund, a następnie rozluźnianie na 5 sekund, przynajmniej 5 razy. Potem można wciskać piętę w podłoże, a następnie napinać pośladki. Prawa noga również może wykonywać te ćwiczenia.

Nie powiem Panu, ile serii wykonywać, ponieważ to dobiera się indywidualnie, ale można zacząć od 2 i testować, jak się Pan będzie czuł. Jeśli wszystko jest w porządku, to warto zwiększać liczbę serii i wykonywać kilka w ciągu dnia. Radzę nie czekać do kwietnia i dobrze, aby fizjoterapeuta dobrał Panu takie ćwiczenia, które nie będą nasilały dolegliwości bólowych. Jedno jest pewne – im szybciej wróci Pan do ćwiczeń, tym lepiej. Jeśli brak siły, ćwiczenia mogą być tego dnia krótsze lub mniej intensywne, ale ważne jest, aby były wykonywane.

Trzymam za Pana kciuki i proszę się nie poddawać.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.